Od 2014 r. Chór  Mogilanum, posiadając w swoim repertuarze ponad 20 kolęd i pastorałek, opracowanych i w zróżnicowany sposób zaaranżowanych przez dyrygenta Marka Litwę, organizował noworoczne koncerty cieszące się dużym powodzeniem. Chór koncertował w kościołach Krakowa, Skawiny, Sieprawia, Gaja, Libertowa, Włosani, w czasie spotkań opłatkowych na terenie gminy Mogilany. Każdego roku odbywało się 7-8 koncertów. W realizację tego przedsięwzięcia, członkowie chóru i dyrygent, wkładali własne siły i środki. Liczne koncerty i ich ciepłe przyjęcie przez słuchaczy pozwoliły śmielej myśleć o pomyśle nagrania płyty z kolędowym repertuarem.

Wiosną 2017 r. Parafia św. Bartłomieja w imieniu chórzystów zwróciła się o sfinansowanie realizacji projektu nagrania płyty do Urzędu Gminy w Mogilanach i uzyskała dofinansowanie I etapu przedsięwzięcia – rejestrację i obróbkę materiału dźwiękowego w ramach wspierania realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. II etap realizacji projektu mógł być zrealizowany dzięki licznym sponsorom, którzy odpowiedzieli na apel chórzystów w bardzo krótkim czasie.

W czasie wrześniowych weekendów wnętrze kościoła św. Bartłomieja w Mogilanach zamieniło się w profesjonalne studio nagrań. 8 września rozpoczęły się sesje nagraniowe, podczas których Chór Mogilanum zarejestrował materiał na swoją płytę -  kolędy i pastorałki opracowane i zaaranżowane przez dyrygenta Marka Litwę, który kierował całym przedsięwzięciem.

 W nagraniu wzięło udział blisko 30 chórzystów, 11 dzieci – uczniów szkół z terenu naszej gminy oraz solistka Paulina Wójcik, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i dyplomantka AM w Katowicach. Śpiewakom towarzyszył zespół instrumentalistów, uczniów szkół muzycznych z Krakowa, Myślenic i Suchej Beskidzkiej w składzie: Piotr Litwa – I skrzypce, Mariola Miśkowiec – II skrzypce, Anna Gracz – wiolonczela, Joanna Gracz – flet, Krystian Zapotoczny – akordeon. Nagranie realizował Michał Woźniak, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, aranżer, realizator nagrań zespołów, solistów i muzyki filmowej, pracujący w stacji RMF Classic. Tłoczenie i wydanie płyty  realizowała  firma „ Mediapixel” z Krakowa. Na płycie znalazło się 20 kolęd i pastorałek.  Premiera płyty odbyła się w święta Bożego Narodzenia, 26 grudnia 2017 r.  w trakcie uroczystego koncertu. Wydanie płyty zbiegło się z jubileuszem 105 – lecia powstania chóru przy mogilanskiej parafii.

 

Wykonawcy i twórcy projektu

Dyrygent – Marek Litwa

Chór Mogilanum

Soprany

Barbara Freiberg

Małgorzata Kruk

Weronika Litwa

Krystyna Misztal

Izabela Nadzionek

Barbara Nenko

Jolanta Nikolin

Faustyna Nowak

Barbara Strzebońska

Danuta Surówka

Zofia Szczurek

Danuta Trąmpka

Józefa Tylek

 

Alty

Bogumiła Drapich-Cholewa

Barbara Lebiedź

Małgorzata Nadzionek

Marianna Szczurek

Bogusława Żmuda

 

Tenory           

Wojciech Królik

Tomasz Ligocki

Helena Ludwin

Bronisław Najder

Bogdan Radwański

 

Basy

Kazimierz Królik

Zbigniew Staszczak

Stanisław Surówka

Bronisław Wnęk

Konrad Zapotoczny

Krystian Zapotoczny

Edward Żaba

 

Solistka – Paulina Wójcik (sopran)

 

Osoby współpracujące z chórem:

Elżbieta Król-Dryja, Małgorzata Bogacz, Marcin Downarowicz, Marcin Herman

 

Zespół dziecięcy

Julia Bachanek, Victoria Dziechciowska, Aleksandra Hachlica, Marianna Kotaś, Bartłomiej Litwa, Milena Najder, Hanna Pietrzyk, Aleksandra Sikoń, Borys Stachańczyk, Natalia Tylek, Cyprian Zolich

 

Zespół instrumentalny

Piotr Litwa – skrzypce I

Mariola Miśkowiec – skrzypce II

Anna Gracz – wiolonczela

Joanna Gracz – flet

Krystian Zapotoczny - akordeon

Nagranie, montaż, mastering: Michał Woźniak

Fotografia: Wojciech Królik

Grafika, skład, łamanie: Mirosław Surówka 

Sponsorzy: 

Parafia św. Bartłomieja w Mogilanach, Piekarnia „Włosań” s. c. Józef Najder, Krzysztof Najder, Maria Szybowska, JUREK – CATERING, AVSYSTEM, HERBEWO, Kwiaciarnia KLIMATY, . ARKON Halina Paś, Galeria Smaku, Monbud MB, Bank Spółdzielczy w Mogilanach, Spółdzielnia Produkcyjna „Pokój”, Grzegorz Stokłosa – przew. RG Mogilany, Janina Paś, Maciej Renowicz, Marek Jędra, Joanna Nowicka

Patronat medialny: STYL.PL

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do sfinansowania projektu i jego realizacji – Chór Mogilanum z dyrygentem Markiem Litwą, serdecznie dziękują!

Bóg zapłać!

-  wtorki i soboty: 8:00-9:00
-  środy, czwartki, piątki: po Mszy św. wieczornej, 18:30–19:00

Na spisanie protokołu przedślubnego należy umówić się wcześniej.


Myśl

Boże mój, gdybym dziś stracił nadzieję, przypomnij mi, że Twoje plany są lepsze od moich.