1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Duchowo jednoczymy się z Rodzinami modlącymi się w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W naszej parafii głosi Słowo Boże Ks. Zbigniew Lenart, Misjonarz z Kazachstanu. Dziękujemy za jego obecność pośród nas. „Bóg zapłać!” za ofiary składane przy wyjściu z kościoła, na chrześcijan żyjących w Kazachstanie. Adoracja Pana Jezusa o godz. 16.30 z Litanią do bł. Anieli Salawy.

2. W najbliższy Wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec, o 18:00 Msza Święta, po niej procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej

3. Od tej niedzieli przeżywamy XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja, jestem drogą, prawdą i życiem”. Przez cały tydzień na Mszach świętych będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, wychowawców i katechetów.

4. W środę przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o 6:30 i 18:00. O godzinie 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W Piątek po Mszy porannej - Nowenna przez wstawiennictwo do Św. Jana Pawła II, w intencji rodzin, za wszystkie mamy w błogosławionym stanie. Na Mszy wieczornej będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w naszym kościele i tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy ich rodziny. Po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci byłych proboszczów: śp. Ks. Józefa Żurawika – (43 rocz.) i Ks. Tadeusza Hańderka (12 rocz.) – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę w naszej Diecezji - przypada Dzień Młodzieży i modlitwy przez wstawiennictwo św. Staniała Kostki. Zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę o godz. 9.30 - młodzież klas 6,7,8, po niej spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania - wręczenie deklaracji. Wszystkie dzieci młodsze zapraszamy na Mszę o godz. 11.00, po niej spotkanie dla dzieci i rodziców z Klas 3 - przygotowujące do I Komunii świętej. Po Mszach, młodzież będzie zbierać przed kościołem do puszek ofiary na ich formację w grupach, w naszej parafii i dekanacie.

7. Spotkanie Rady duszpasterskiej w przyszła niedzielę po Mszy świętej o godz.18.00. Ważne spotkanie na temat budowy Kaplicy. Otrzymaliśmy już pozwolenie na budowę.

8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznych wspominamy:
Poniedziałek 12.09. - Najświętszego Imienia Maryi. Wtorek 13. 09. - św. Jana Chryzostoma, , bp i doktora Kościoła. Czwartek 15. 09. - NMP Bolesnej.
Piątek 16. 09. - św. męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa.
Sobota 17.08. - Św. Roberta Bellarmina – biskupa i doktora Kościoła.

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

10. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej: „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli”.

11. Dziękujemy rodzinom z Konar, część Spółdzielnia, Glinik, pod Figurą, za ofiarę 910 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taka ofiarę mogą złożyć rodziny z Włosani, część 2, ul. Słoneczna, Świątnicka od nr 81 – 158, Królowej Polski – nowe domy. W przyszłą niedzielę o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan - część Skrzyszów i Działy.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895