1. Przeżywamy 25 Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały tydzień modlili się w kościele i w naszych domach w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców. Na Mszy świętej o godz. 9.30 przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki - modli się wraz z rodzicami młodzież z Klasy 6,7.8, a pozostałe dzieci zapraszamy o godz. 11.00. Tą modlitwą rozpoczniemy duchowe przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej i sakramentu bierzmowania. Po tych Mszach wręczenie deklaracji dla dzieci i młodzieży. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Dzisiaj o godz. 18.00 spotkanie na plebanii Rady duszpasterskiej.

2. Prosimy rodziców i dzieci, aby młodzi skorzystali z szans rozwoju duchowego a zarazem spędzania czasu wolnego przy parafii. Chłopców od klasy 1 Szkoły Podstawowej wzwyż zapraszamy na przygotowanie w soboty do zaszczytnej posługi ministrantów. Kandydaci zgłaszają się do opiekuna Ks. Rafała. Pełniący służbę ministranci i lektorzy mają spotkania formacyjne w soboty. Dziewczynki i chłopcy chętni do śpiewu w scholii mają spotkania w soboty o godz. 9.00. Schola ma spotkanie w przyszłą sobotę. Zapraszamy wszystkich młodych do Ruchu Światło-Życie – „Oazy”. Dorosłych zapraszamy do Chóru, Kręgu biblijnego.

3. W piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 modlitewne spotkanie dla Mężczyzn Świętego Józefa, Po niej spotkanie na plebanii.

4. W najbliższą sobotę 24 września będziemy przeżywać XIII Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium w Łagiewnikach. Zapraszam Zelatorki, Zelatorów i należących do Żywego Różańca do uczestnictwa. Rozpoczęcie o godz. 10.00, Msza święta o 12.00. Dokładne informacje na planszy w gablocie parafialnej

5. W sobotę 24 września - Nowenna do Św. Bartłomieja Apostoła.

6. W przyszłą niedzielę w Kaplicy w Chorowicach - Msza święta o godz. 10.00.

7. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać wiarę w naszych rodzinach. W Gościu niedzielnym - płyta z kolejnymi Księgami Biblii.

8. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY : Poniedziałek 19. 09.- św. Januarego, bp i męczennika Wtorek 20. 09. - św. Andrzeja Kim i męczenników z Korei.
Środę 21.09- Święto św. Mateusza, apostoła, ewangelisty.
Czwartek 22.09. -. bł. Bernardyny Jabłońskiej, zakonnicy.
Piątek 23.09. - św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

9. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki świętych patronów.

10. Dziękujemy rodzinom z Włosani cz. 2, ul. Słoneczna, Świątnicka za ofiarę 840 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć ofiarę rodziny z Mogilan – cz. Skrzyszów i Działy. W przyszłą niedzielę rodziny z Mogilany: ul. Zagórska, Mazurka, Myślenicka. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty.

11. W tym tygodniu zmarli: + śp. Maria Ostrowicka, pochodząca z Mogilan, śp. Piotr Kłyś z Kulerzowa, jego pogrzeb w środę, godz. 14.30 - Różaniec, Msza o 15.00 ; śp. Zuzanna Kotarba z Konar, jej pogrzeb w tym tygodniu. „Dobry Jezu…"

606921
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,897