1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września. Zmiana tajemnic Różańca po Mszy o godz. 7.30. Nieszpory o godz. 16.30.

2. Dziękujemy rodzinom, które na ręce Rady duszpasterskiej składają dzisiaj ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!, tym którzy składają ofiary przez wpłatę na konto parafii. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich na Nowennie. W minionym tygodniu otrzymaliśmy pozytywna decyzję na budowę.

3. Zapraszamy rodziny z naszej parafii do udziału w XXX Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę. Od godz. 9.00 Droga Krzyżowa po niej Msza święta.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie głosił Słowo Boże Ks. Zbigniew Lenart, który jest misjonarzem w Kazachstanie. Wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc naszym wierzącym siostrom i braciom w Kazachstanie.

5. W każdą środę modlimy się Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 6.30 i o 18.00. Mamy tak wiele różnych intencji podziękowań i próśb przynieśmy je do Matki Bożej.

6. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza świętą o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Przypomniany, że w naszej parafii uroczystego chrztu świętego udzielamy w 2 niedziela i 4 soboty miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych w innym terminie poza Mszą święta. Liturgiczne przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek przed chrztem po Mszy o godz. 18.30.

7. Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszej parafii: Dzieci Boże, scholii dziecięcej, młodzież, Domowy Kościół, będzie w piątek na Mszy św. o godz. 18.00, po niej integracyjne spotkanie. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnoty dzieci z klasy 4. Na spotkaniu będą podane informacje dla rodziców. W sobotę 10.09.- zbiórka dla ministrantów o godz. 9.00, dla lektorów o godz. 10.00.

8. Wychodząc z kościoła można zabrać do domu gazety religijne: „Gość niedzielny” o błog. Papieżu Janie Pawle I, „Niedziela” z dodatkiem - w cenie 10 złotych.

9. W liturgii tego tygodnia wspominamy w:

Czwartek 08. 09. - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej
Siewnej – po Mszach świętych poświecenie ziarna do siewu.
Piątek 09. 09. - bł. Anieli Salawy, pochodzącej z Sieprawia.

10. Dziękujemy rodzinom z Włosani z ul. Łobzowskiej za ofiarę 870 złotych na sprzątanie kościoła. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Konary – cześć Spółdzielnia, pod Figurą Glinik. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Włosani, część II, ul. Słoneczna, Świątnicka od nr 81 – 158, Królowej Polski nowe domy nr 42 – 54.

11. W miniony tygodniu zmarł śp. Andrzej Wierzbiński z Mogilan – „Dobry Jezu..”.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088