Ogłoszenia Parafialne

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież i dorosłych w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w miesiącu październiku. O prowadzenie modlitwy prosimy wybrane grupy parafian, według następującego porządku...

 1. Dzisiaj 25 Niedziela Zwykła. Msza święta w Kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00. Adoracja Pana Jezusa o godz. 16.30. zakończona Nowenną do św. Michała Archanioła, którą będziemy się modlić przez cały tydzień. Dziękujemy rodzinom które uczestniczyły w Pielgrzymce do Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzisiaj naszą modlitwa otaczamy dzieci i młodzież z różnych grup modlitewnych w naszej diecezji, dekanacie i w parafii. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na duszpasterstwo młodzieży. W ubiegłym miesiącu z naszej parafii Paweł Kuborek, Paulina Stańczyk i Patrycja Surówka, otrzymali błogosławieństwo biskupa i krzyż  animatorski- znak posługi we wspólnotach. Życzymy im gorliwości w tej służbie.
 2. W najbliższą sobotę 30 września. zapraszamy zelatorki, zelatorów i należących do Żywego Różańca na Pielgrzymkę do Sanktuarium w Łagiewnikach. Rozpoczęcie modlitwy od godziny 10.00.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary przy kościele i wpłacone na konto parafii, na budowę Kaplicy na cmentarzu. W pierwszą niedzielę września zebraliśmy 15 670 złotych. W przyszłą niedzielę, możemy złożyć ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na budowę Kaplicy.
 4. 4. 1 Października od Niedzieli - rozpoczniemy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą. Różaniec w tygodniu o godz. 17.30. Msza święta o 18.00. W niedzielę Różaniec o godz. 16.30. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Grafik na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą tym wspólnotom o pobranie w zakrystii rozważań. Osoby chore, pracujące, nie mogące być w kościele na modlitwie, prosimy o odmawianie różańca w rodzinach. Matka Boża zachęca w objawieniach – „Odmawiajcie Różaniec”. Dzieci będą otrzymywać z każdego dnia pamiątkowe obrazki.
 5. W przyszłą niedzielę 1 Października, o godz. 16.00, poświęcenie różańców dzieciom z Klas III, które zapraszamy z rodzicami. O godz. 16.15 odprawimy uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną wokół kościoła do 5 Ołtarzy. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy Róże: Pierwszego - Róże z Mogilan; Drugiego - z Chorowic i Kulerzowa; Trzeciego - z Bukowa i młodzieży Oazowa; Czwartego - z Włosani i Konar; Piątego - Róże - mężczyzn. To spotkanie modlitewne będzie jedocześnie zmianą tajemnic Różańca. Kwiaty do ołtarzy zamówimy w doniczkach. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 6. Polecamy pisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Staś.
 7. Z Kalendarza liturgicznego w:
  Środa 27.09. - św. Wincentego a Paulo, kapłana.
  Czwartek 28. 09. - św. Wacława, męczennika.
  Piątek          29.09. - Święto św. Archaniołów Michała. Gabriela i Rafała.
  To dzień imienin Ks. Rafała - otaczamy go naszą modlitwą i życzymy wiele łask i opieki Świętego Patrona! Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji w niedzielę o godz. 9.30
  Sobota         30.09. - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 8. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny życzymy opieki świętych patronów.
 9. Chłopców ze Szkoły Podstawowej , którzy chcą być ministrantami, zapraszamy na spotkanie w sobotę 30 września o godz. 11.00 do salki na plebanii.
 10. Wyrażamy wdzięczność nowożeńcom za kwiaty. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – ul. Celiny i Osiedlowa, za ofiary 470 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj, taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – ul. Myślenickiej od p. Zapotocznych, ul. Leszczynowej, Cegielnianej, Świątnickiej - numery parzyste, Górskiej. W przyszłym tygodniu, o ofiarę proszone są rodziny z Mogilan – Podstyr, ul. Zakopiańska, Kolorowa.
 11. W tym tygodniu zmarła: śp. Janina Skop, z Kulerzowa - Dobry Jezu...”

W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Liderów – przedstawicieli wspólnot, grup naszej parafii: Oazy Młodzieżowej, Domowego Kościoła, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Mężczyzn św. Józefa, Scholii Młodzieżowej, Chóru. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie przedstawicieli – trójek klasowych, rodziców dzieci z Klas III przygotowujących się do spowiedzi i Komunii świętej.

W czwartek przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Piątek 8.09. - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej – po Mszach świętych poświecenie ziarna do siewu.

 1. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przeżywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Ks. Prof. Stefana Koperka, za gaszone Słowo Boże i celebrację Uroczystej Sumy. Nasz rodak dziękuje Panu Bogu za 60 lat kapłaństwa. Duchowo nami łączy się  Ks. Prof. Infułat Kubiś, który świętuje 70 rocznicę kapłaństwa. 25 rocznicę kapłaństwa przeżywa Ks. Krzysztof Nowak z Konar. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana – Jana Antoła z Krzyszkowic.  Wychodząc z kościoła możemy zabrać do domu książkę Ks. Stefana ze wspomnieniami z życia, naszej parafii z rozważaniami z Gorzkich Żali. Ofiara złożona z tej okazji to cegiełka na budowę Kaplicy na cmentarzu.
 2. „Bóg zapłać!” składam: Ks. Wikariuszom Wojciechowi, Rafałowi, służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, Scholii, Chórowi Mogilanom, Zespołowi Mogilanie, naszym Strażakom, Orkiestrze z Włosani, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym. Panu kościelnemu Adamowi z małżonkom, panu organiście Markowi, składającym życzenia. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe z Kulerzowa i Mogilan, kobietom za ich przygotowanie, za kosze z warzywami, owocami. Władzom samorządowym naszej Gminy – z Panem Wójtem, radnym naszej Gminy, wszystkim sołtysom. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie. Niech Pan Bóg obdaruje was potrzebnymi łaskami. Zapraszamy dzisiaj o godz.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek, sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w te dni od 6.00 rano, od godz. 16.30 do 18.00, zapraszamy dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego, z klas 4, które rozpoczynają I piątki miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w te dni od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem. W sobotę modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże w intencji rodzin, dzieci i młodzieży o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w Sobotę od godz. 9.00. W przyszła niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca.
 4. Dziękujemy za zebrane ofiary na budowę Kapicy na cmentarzu. W sierpniu zebraliśmy 14 150 złotych. W przyszłą niedzielę na ręce Rady duszpasterskiej będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Dzięki tym ofiarom trwają prace przy budowie.
 5. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY W:
  Poniedziałek 28. 08.  - św. Augustyna, bp i Doktora Kościoła.                                                                                                 Wtorek          29.08.         -  męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 6. Dziękujemy rodzinom z Włosani, część 2, z ul. Słonecznej, Świątnickiej, N.M.Panny nowe domy, za ofiarę 1000 złotych na sprzątanie kościoła i środki czystości. Dzisiaj taką ofiarę mogą złożyć rodziny z Mogilan – Skrzyszów, Działy. W przyszłą niedzielę, o taką ofiarę prosimy rodziny z Mogilan, ul. Zagórska, Ks. Mazurka, Myślenicka.
 7. W minionym tygodniu zmarła: śp. Danuta Dzik, z Chorowic. „Dobry Jezu…”.

Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą Niedzielę 27 SierpniaUroczystą Sumę o godz. 11.30, będzie celebrował Ks. Prof. Stefan Koperek, który będzie dziękował Panu Bogu za 60 lat kapłaństwa, będziemy modlić się za Ks. Prof. Adama Kubisia w 70 rocznicę kapłaństwa i Ks. Krzysztofa Nowaka w 25 rocznicę kapłaństwa. Ks. Krzysztof Nowak będzie celebrował Mszę św. dla swojej rodziny na Mszy o godz. 9.30. Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholę i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie , naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dzieci komunijne w komunijnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami. Zachęcamy do wykonania wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony. Zapraszamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Spowiedź codziennie od godz. 6.00 rano i 17.30, w sobotę o godz. 17.00 – 18.00.