Ogłoszenia Parafialne

8 Grudnia – w środę będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w kościele w Mogilanach o godz. 6.30, 15.30, 17.30, a Kaplicy w Bukowie o godz. 16.30. Od godz. 12.00 do 13.00, w tym dniu Maryja prosiła o modlitwę – tak zwana „Godzina Łaski”, o tym czasie będzie otwarty nasz kościół. Zachęcamy do modlitwy w naszych rodzinach. Ofiara z tacy w tym dniu przeznaczona na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Na Mszy św. o godz. 17.30 poświęcimy dzieciom z Klasy III medaliki, prośmy rodziców, aby zakupili medaliki dzieciom, które jeszcze nie mają. Po Mszy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W przyszłą niedzielę 12 grudnia, o godz. 12.00 w sali na plebanii, będzie pobranie przez panią krawcową miary dla dzieci które chcą uszyć nowy strój komunijny.

Adwent - to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Razem z Maryją dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Można jeszcze zgłosić osoby do Rady Duszpasterskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny, nazwany Adwentem - czasem radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę ostatnią Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11 listopada, we czwartek - przeżywamy Święto Niepodległości Polski. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.30 w intencjach Ojczyzny. Wcześniej godz. 17. 00 - Różaniec w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

W Poniedziałek 1.11. - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość - Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła.

Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych.