1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, ofiarą do puszki /przy wejściu/, tych, którzy podejmują Boże wezwanie: „ Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię..” Wśród nich jest 2015 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 97 krajach świata. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

3. Okazja do spowiedzi św. jest ok. 15 min przed Mszami św. Nie zapominajmy również o nabożeństwach wielkopostnych, takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. Drogi Krzyżowa w piątek o godz.7 i 18, dla młodzieży o godz.19, i dla dzieci w sobotę o godz. 9 i w niedzielę po Mszy o 11. Szczególnie w niedzielę o godz. 16 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny za siebie i zmarłych.

4. W środę w liturgii Uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. Będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać noszących jego imię. Msze św. o godz. 6,30 i 17,30.

5. Rezygnując w Wielkim Poście z konkretnej przyjemności weźmy udział w Akcji Caritas pobierając /u ministrantów lub w zakrystii/ Baranka – znak Jezusa Zmartwychwstałego do „święconego” i składając jałmużnę- ofiarę /powyżej 5 zł/, która pomoże w leczeniu chorych, starszych i niepełnosprawnych. Własnym przykładem i modlitwą wspierajmy też wielkopostną akcję trzeźwości.

6. W piątek na Mszę św. o g. 17,30 i po niej Drogę krzyżową zapraszamy obowiązkowo gimnazjalistów klas trzecich z rodzicami, rozpoczynając bezpośrednie przygotowania do sakramentu bierzmowania - w dniu 21 maja.

7. Serdeczne podziękowanie kierujemy do rodzin z Os. Parkowe Wzgórze od 50 do najwyższych, które wczoraj szczególnie zadbały o świątynię poprzez sprzątanie. Na sobotę o g. 9,30 do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar – z cz. Kopań i część Włosani /jak po kolędzie/. Mamy do zapłacenia kolejną ratę za energię elektryczną zużytą w Kościele, głównie na ogrzewanie w kwocie 5833 zł, dlatego w przyszłą niedzielę prosimy o hojniejszą ofiarę. Bóg zapłać

8. My wszyscy świadczmy naszą postawą o przynależności do Chrystusa, również słowami uzasadniajmy to, co wyznajemy. Temu celowi służy również czytanie prasy katolickiej czy literatury religijnej. Za tydzień jest możliwość z Niedzielą i Gościem za 6 zł otrzymać dzięki darowi sponsora książkę (350 stron) Katarzyny Emmerich pt. „Pasja” opisującą Mękę Pańską, na której treści Mel Gibson oparł słynny film „Pasja”. Prosimy chętnych o zgłoszenie w zakrystii, aby zamówić. Już dziś nowy interesujący dla młodych Mały Gość z miłą, dobrą niespodzianką.

607134
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,110