1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę Stycznia. Po każdej mszy świętej adoracja Pana Jezusa i Jego Błogosławieństwo na nowy miesiąc i rok. Po Mszy porannej zmiana tajemnic Różańca modlitwa do Matki Bożej. Wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza. Nieszpory o godz. 16.30.

2. W Czwartek 6 Stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli, którzy przybyli, aby złożyć Jezusowi pokłon i opowiedzieć innym o Jego Narodzeniu. Msze święte, jak w każdą niedzielę. Przed Mszą św. o godz. 11.00 będziemy szli wokół kościoła w Orszaku Trzech Króli z koronami na głowie. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do zrobienie i przyjścia w koronie. Na zakończenie Mszy św. błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia. Składka Trzech Króli przeznaczona jest na wspomożenie dzieła misyjnego Kościoła. Na zakończenie tej Mszy dzieci z Koła misyjnego przedstawią nam scenę z Narodzenia Jezusa - Kolędników. Z racji epidemii nie będą wędrować do naszych domów, ale możemy z nimi połączyć się z dziećmi z Misji. Będzie można złożyć ofiarę na misje. Dziękujemy p. Beacie Kopta – katechetce, za przygotowanie dzieci.

3. Najbliższa Niedziela 09 Stycznia - to Święto Chrztu Pańskiego - którym kończymy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. W każdą drugą niedzielę miesiąca odprawiamy dodatkową Msza św. o godz. 12.30, z udzielaniem sakramentu chrztu świętego nowonarodzonym dzieciom. Spotkanie liturgiczne dla rodziców dzieci, które przyjmą chrzest w niedzielę – w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Pana Jezusa o godz. 16.30 z danym nabożeństwem. Zapraszamy do spowiedzi dzieci, młodzież i i dorosłych w piątek od godz. 6.00 rano i od 16.00 po południu.

5. W tym roku z racji epidemii kolędę przeżywajmy w duchu bożonarodzeniowej radości i modlitwy w kościele na Mszy świętej o godz. 17.30. Zapraszamy rodziny z danego rejonu na adorację Pana Jezusa od godz. 17.00. W kościele otrzymamy dla każdej rodziny obrazek z modlitwą w naszym domu, życzenia i poświęconą kredę. Rodziny, które chcą poświęcić nowy dom zapraszamy do zapisania w zakrystii. Wodę świeconą można zabrać naczynia w krużganku południowym. Harmonogram spotkań w kościele możemy przeczytać w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii./przeczytać /.

6. W poniedziałek 03.01. - wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa.

7. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa na ten Nowy Tydzień.

8. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z : ul. Grodzkiej, Szkolnej i części Zakopiańskiej za ofiarę – 290 złotych, na sprzątanie kościoła i środki czystości. W najbliższą sobotę 8 Stycznia do troski o nasz kościół przez ofiarę złożoną do kopert w niedzielę - Prosimy rodziny z Mogilan z : ul. Św. Bartłomieja i Słowiańską.

9.Zmarła śp. Władysława Sala zd. Sroka ze Skawiny, jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 Różaniec, o 13.30 Msza święta. „Dobry Jezu…”.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116