1. W ostatnią Niedzielę tego roku przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Modlimy się o świętość i miłość w naszych rodzinach. W czasie Mszy świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia. Święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Przed błogosławieństwem poświecenie owsa. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.30.

2. W piątek 31 Grudnia - wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Zapraszamy na Mszę świętą na zakończenie „Starego Roku” - o godz. 17.30, połączonej z Nieszporami, Suplikacjami i Błogosławieństwem. W tym dniu jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

3. W imię Boże w Sobotę – 1 Stycznia, rozpoczniemy Nowy Rok 2022. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. 1 Stycznia - obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, naszej Ojczyźnie, w naszej parafii, w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.
W tym dniu wypada I sobota miesiąca - od godz. 16.30, zapraszamy na adorację Pana Jezusa i modlitwę różańcową prowadzoną przez Róże Żywego Różańca, w intencji naszych rodzin, za wszystkie mamy w błogosławionym stanie. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w I sobotę Lutego.

4. Od poniedziałku 27.12. - zapraszamy rodziny z poszczególnych rejonów na Mszę św. o godz. 17.30, będziemy modlić się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. /program w gablocie i na stronie internetowej parafii/.

5. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez zakupienie prasy katolickiej. W Gości płyta z tekstem Pisma Świętego.

6. Dziękujemy za ofiary 10 730 złotych zebrane 3 Grudnia na budowę Kaplicy na cmentarzu. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

7. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazujemy życzenia, aby Dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

8. W Liturgii modlimy się w ty tygodniu:
Poniedziałek 27.12. - Święto św. Jana Apostoła
Wtorek 28.12. - Święto św. Młodzianków, męczenników
Środa 29.12. - św. Tomasza Beketa, biskupa, męczennika

9. W minionym tygodniu zamarli: śp. Janina Najder, z Włosani, śp. Stanisław Najder, z Konar, śp. Stanisława Surówka, z Mogilan, śp. Stanisław Gadocha, z Konar, jego pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 Różaniec , o 13.30 Msza święta. „Dobry Jezu…"

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896