1. Druga Niedziela Wielkanocy to Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta ukazuje nam prawdę o nieskończonym Miłosierdziu Bożym, które jest większe niż ludzkie grzechy i słabości. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 77 Tydzień Miłosierdzia. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Dzisiaj po każdej Mszy św. zawierzenie świata i każdego z nas Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 15.00 w naszym kościele będziemy przeżywać Godzinę Miłosierdzia. Zapraszamy do łączności duchowej i przez transmisje na naszym kanale internetowym. Adoracja Pana Jezusa będzie trwała od godziny 15.00 do 17.00. Duchowo jednoczymy się z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

2. W dni powszednie transmisja z naszego kościoła rozpoczyna się o godzinie 17:30 Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18:00 Msza Święta. W niedzielę transmisja z Mszy Świętych o godz. 9.30 i 11.00.

3. W środę 14.04. zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, rodziców z trójek klasowych dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy ważne spotkanie w sali katechetycznej.

4. Bardzo gorąco dziękujemy za duchową łączność, liczny udział w transmisjach z naszego kościoła, składane indywidualnie ofiary w kościele, te wpłacane na konto parafialne. Dzięki Waszej ofiarności parafia ma środki na wszystkie opłaty związane z utrzymaniem kościoła. Za Waszą troskę składamy serdeczne Bóg zapłać polecając Was naszej modlitwie.

5. W najbliższy piątek będziemy modlić się do Pana Boga - Nowenną do św. Jana Pawła II, po rannej Mszy świętej w intencji rodzin i za mamy oczekujące narodzin dziecka. Po wieczornej Mszy - Nowenną do Bożego Miłosierdzia połączoną z Koronką za zmarłych wypominanych i tych których pożegnaliśmy w ostatnim miesiącu. Zapraszamy rodziny zmarłych do modlitwy.

6. W ostatnim tygodniu zmarła śp. Adam Sikora, z Chorowic; śp. Danuta Dzik z Krakowa, jej pogrzeb w poniedziałek – o godz. 14.00 Różaniec o 14.30 Msza święta; śp. Helena Targosz z Mogilan, jej pogrzeb we wtorek - Różaniec o 13.30 o 14.00 Msza święta; śp. Irena Nowak z Konar, mama Księdza Krzysztofa Nowaka, który pracuje w Diecezji Częstochowskiej, jej pogrzeb w sobotę - o 10.30 Różaniec o 11.00 Msza święta.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu - „Dobry Jezus a nasz Panie…”.

 

608151
Dzisiaj: 96
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,127