1. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory o g.16,30.

2. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Prasę katolicka możemy nabyć na stolikach przy wejściach.

3. We wtorek w liturgii wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Na Msze św. zwłaszcza o g. 17,30 ze specjalnym Nabożeństwem zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i starsze  oraz wszystkich, którzy swoja pracą służą człowiekowi choremu. Chętni chorzy i starsi otrzymają sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! 

4. W piątek, 14 lutego, święto Świętych Cyryla i Metodego – z IX wieku apostołów Słowian południowych, ogłoszonych przez Ojca św. Jana Pawła Patronami Europy.   

5. Tego samego dnia przypada również św. Walentego, obecnie przyzywanego jako patrona narzeczonych i zakochanych. Warto jednak pamiętać, by ten dzień nie był jedynie jeszcze jedną okazją do przelotnego zatrzymania się na naszych uczuciach, lecz stawał się okazją do pogłębienia wzajemnej miłości.

6. W przyszłą niedzielę i przez dwie następne będziemy przepraszać Boga za grzechy w ramach 40 – godzinnego nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżywania Wielkiego Postu. Po Mszach świętych i w czasie popołudniowym do Mszy św. o g.17,00, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o  włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy i przewodniczenie im  z Żywych Róż i wspólnot parafii. Zachęcamy, by pozostać po Mszach świętych, przyjść wcześniej a także przybyć specjalnie na modlitwę osobistą.

7.Dziękujemy tym, którzy ofiarowali zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny na pomoc Kościołowi w potrzebie. Szczególnie  dziękujemy za  pomoc w przeprowadzeniu tej zbiórki strażakom z OSP.

8. Dziękujemy rodzinom za ofiary w kwocie 3070 zł na pokrycie kosztów wykonania nowego ogrzewania. Prosimy w przyszłą o ofiarę na tacę na spłacanie zużywanej energii elektrycznej.  

9. Dziękujemy rodzinom z  z Bukowa strony Północnej od Kulerzowa po Kaplicę za sprzątanie świątyni.  W sobotę od. g.8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Bukowa strony Południowej od Kulerzowa po Kaplicę.

W tym tygodniu patronujE nam:

10 II – św. Scholastyka (†542), dziewicy, bliźniaczej siostry św. Benedykta, który dał początek życiu monastycznemu w Europie; Scholastyka w żeńskim klasztorze poświęciła się służbie Bożej.

ADORACJA
„Czterdziestogodzinne nabożeństwo”

Niedziela – 16 luty 2014

8,30 – Środek  Wsi

12,00 – Podstyr i Łobzów

13,00 – od Kościoła do Wiaduktu

14,00 – ul. Świątnicka, Działy i Skrzyszów

15,00 – ul. Zakopiańska

16,00 –  Parkowe Wzgórze, Podedworze

Niedziela – 23 luty 2014

9,00 – Chorowice

12,00 – Kulerzów

13,00 – Włosań

14,00 – uczniowie ze szkoły podstawowej

15,00 – od agronom. do bloków i od Kościoła do Ośrodka Zdrowia

16,00 – Zespół Mogilanie i ul. Rzymska

Niedziela – 2 marzec 2014

8,30  -  III Zakon św. Franciszka

12,00 – Żary

13,00 – za Górą  i Celiny i Osiedlowa

14,00 – młodzież

15,00 – uczniowie gimnazjum

16,00 – Konary 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895