1.Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Spotkajmy się z jeszcze raz naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Na Mszach św. poświęcenie świec - gromnic. Po Mszy o g. 7,30 Zmiana tajemnic w Różach kobiet i mężczyzn. Dziękujemy za ofiary z rodzin na ręce członków Rady duszpasterskiej na pokrycie kosztów wykonania nowego ogrzewania. Prosimy także o ofiarę na tacę w trzecią niedzielę miesiąca w sezonie grzewczym na spłacanie zużywanej energii elektrycznej. Bóg zapłać. O g.16,30 Nieszpory z adoracją Jezusa i kolędami na zakończenie ich czasu śpiewania.

2. Z woli papieża Jana Pawła II jest to Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w  zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarą na tacę na borykające się z trudnościami siostry klauzurowe, które gorliwie modlą się za każdego z nas.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy na adoracji od g. 16,30. Od g. 16,00 spowiedź dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży. W piątek podejmujemy spowiedź i komunię wynagradzającą za grzechy. Spowiedź od 6,00 i od 15,30 zwłaszcza młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i dorosłych. O g.17,30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży.

4. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów, aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale w porozumieniu z Ks. Kardynałem organizuje akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zapraszamy naszych parafian do aktywnego udziału w tej zbiórce zużytych: komputerów, drukarek, monitorów, telefonów, sprzętu RTV i AGD…itp., która będzie miała miejsce 8 lutego w sobotę w godzinach od 8,00 do 10,00. Oddając to pozbywacie się kłopotu związanego z jego utylizacją a zarazem dokładacie cegiełkę do akcji niesienia pomocy. Zużyty sprzęt prosimy dostarczyć w podanym czasie na parking pod Kościołem. Prosimy o pomoc  w przeprowadzeniu tej zbiórki strażaków OSP. Za pomoc i zebrany sprzęt z góry bardzo dziękujemy.

5. Dziękujemy rodzinie z Chorowic – Dąbrowy, Siany Las za sprzątanie świątyni. W sobotę od. g.8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Bukowa strony Północnej od Kulerzowa po Kaplicę.

6. Zachęcamy, aby na czas ferii zaopatrzyć nasze rodziny w pisma katolickie. Dla najmłodszych: Ola i Jaś, dla młodzieży bardzo potrzebna Droga, ponadto wspaniałe tygodniki: Źródło, Niedziela i Gość Niedzielny.

W tym tygodniu patronują nam:

5 II we środę – św. Agata, dziewica i męczennica, szczególna patronka Sycylii we Włoszech; ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi;

6 II we czwartek– św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI wieku.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894