1. Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Duchowo w modlitwie jednoczymy się z chrześcijanami prześladowanymi za wiarę w Afryce i na Bliskim Wschodzie i pracującymi tam misjonarzami, jest to tak zwana – „ Niedziela Ad Gentes”. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na naszych prześladowanych braci i siostry. Modlitwą otaczamy wszystkie kobiety i dziewczęta z okazji ich święta. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza święta z chrztem świętym dla dzieci.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 16.00 i w Drodze Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 7.00 rano, dzieci z rodzicami zapraszamy o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30, dla tych którzy nie mogli uczestniczyć w tygodniu w niedzielę o godz. 12.00.

3. Dzisiaj w naszej parafii głosi Słowo Boże - Ks. Mirosław Żak z Krakowa, ze Wspólnoty mężczyzn św. Józefa, dziękujemy mu za modlitwę i mężczyznom dającym świadectwo. Pragniemy w naszej parafii założyć modlitewną grupę dla mężczyzn. Zapraszamy ich w najbliższy piątek 13 marca na spotkanie i film po Drodze Krzyżowej około godz. 19.00.

4. Zapraszamy codziennie o godz. 17.00 na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Od wtorku rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa prosząc o Jego opiekę dla naszych Rodzin.

5. Spotkania w grupach dla młodzieży do bierzmowania we wtorek klasy VIII, o godz. 16.30 lub 18.30 i w czwartek Klasy VII o godz. 16.30 lub 18.30.

6. Dziękujemy rodzinom Chorowic – część: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy i Siany Las, za liczne sprzątanie świątyni, za zakupiony sprzęt do sprzątania i ofiarę 100 złotych. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Chorowic - Wieś cz. I (od państwa Mrożków do Drożdżów).

7. Polecamy do rodzin pisma katolickie z wielkopostnymi rozważaniami: „ O sile matczynej modlitwy”

8. W minionym tygodniu zmarli: + śp. Józefa Jurek z Kulerzowa, + śp. Halina Janusz - Skop z Chorowic, śp. Krystian Stanek z Mogilan – Żary, jego pogrzeb jest poza naszą parafią, polecamy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu…”

 

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093