1. Przeżywamy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy o godz. 7. 30 spotkanie i zmiana Tajemnic Różańca. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Po sumie około godz. 12.00 - nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Ofiara składana na tacę na tym nabożeństwie na 1,3,6 - przeznaczona jest na kwiaty i wystrój ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału i skorzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tych nabożeństwach. Wychodząc z kościoła na ręce Rady Duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!.

2. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiarę „Jałmużny” w Środę Popielcową, na potrzeby ubogich w parafii. Zebrana ofiara wyniosła 5 500 złotych, została przekazana naszej Grupie Charytatywnej.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątek po Mszy świętej rannej około godz. 7.00, rano o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30, oraz w niedzielę po sumie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek, sobotę miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci, młodzieży, dorosłych - w czwartek od 16.30, w piątek od godz. 6 00 rano i od 16.00. Godzina Święta – Czwartek o 16.30. Adoracja w piątek od 16.30, w sobotę - Różaniec prowadzony przez Róże Różańcowe w intencji rodzin od 16.30. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w domach w sobotę 7 marca od godz. 9.00. Spowiedź w Bukowie we czwartek o godz. 16.30 spowiedź - 17.00 Msza święta.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie głosił Słowo Boże - Ks. Mirosław Żak z Krakowa, opiekun Grupy modlitewnej mężczyzn - Św. Józefa. Wraz z kapłanem będą modlić się i dawać świadectwo mężczyźni należący do tej wspólnoty.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Parkowego Wzgórza, za sprzątanie świątyni i ofiarę 1400 złotych. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Chorowic - rejon: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy, Siany Las, „Bóg zapłać” za waszą troskę o dom Boży. Dziękuję Marcie i Beacie Kopta za dekorację przy ołtarzu.

7. W sobotę 7 ministrantów z naszej parafii, otrzymało Błogosławieństwo Lektora do czytania Słowa Bożego. Cieszymy się z ich rodzinami i całą parafią. Życzymy im opieki Pana Jezusa w tej pięknej posłudze. Dziękuję księdzu Robertowi i Karolowi za ich przygotowanie.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, artykuły o przeżywaniu wielkiego Postu. Rekolekcje z przyszłym Błogosławionym Kard. Stefanem Wyszyńskim.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Strzebiński z Bukowa; śp. Józefa Klimas z Bukowa, śp. Zofia Surówka z Mogilan; śp. Andrzej Front z Chorowic – pogrzeb w poniedziałek 13.30 różaniec 14.00 Msza św.; śp. Julian Jurek z Mogilan – były organista, pogrzeb we wtorek 14.00 - różaniec i 14.30 Msza pogrzebowa. Pomódlmy się za nich – „Dobry Jezu..”

 

 

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894