1. Dziś Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

Idźmy w kolejny Rok Pański pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi i prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2014 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.

Dzień dzisiejszy – to również z woli papieża Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Pamiętajmy więc i o tej ważnej dla wszystkich intencji. Dziś Msze św. jak w niedzielę i serdecznie na nie zapraszamy. Bóg zapłać za ofiary na tacę na budowę Sanktuarium Błog. Jana Pawła przy Centrum „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach  .

2. W poniedziałek po przyszłej niedzieli – będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną uroczystością „Trzech Króli”. W czasie Mszy Świętych pobłogosławimy kadzidło i kredę. Ofiary zbierane w tym dniu w kościele przeznaczona będzie na potrzeby misji.

3. Najbliższe dni to: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od g. 16,30 adorujemy Jezusa i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Dzieci które spowiadają się co miesiąc a nie były do spowiedzi bezpośrednio przed Świętami zapraszamy od g. 16,30. W piątekmłodzież szczególnie przygotowującą się do bierzmowania i dorosłych od g.6,00 i po południu od 15,30 i Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży o 17,30. W pierwszą sobotę modlimy się przez Niepokalane Serce Maryi i Błog. Jana Pawła  z udziałem Żywych Róż, Rycerstwa Niepokalanej i małżonków oczekujących narodzin dzieci. Od 16,30 nabożeństwo – z adoracją i modlitwą Różańcową prowadzoną przez Różę Marii Grońskiej, nauczaniem Błog. Jana Pawła i modlitwą o dobre przygotowanie się do Jego kanonizacji. W niedzielę po Mszy o 8,30 zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Na Mszy o 9,30 i po z koncertem kolęd wystąpi Chór Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie - Kanon pod dyrekcją       P. Ryszarda Źróbka z naszą parafianką Zuzanną Najder

4. Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda według ustalonego planu /już podawanego/. Jeśli w domu nie ma wody święconej, prosimy pobrać z Kościoła przy wejściu bocznym. Dziękujemy za Ducha Bożego, życzliwość, serdeczność i otwartość. Bóg zapłać tym, którzy nas podwożą przed i po kolędzie z rodzin na początku i końcu a także za posiłki i herbatę. Ku przypomnieniu: P. Organista zawierając umowę  o pracę sam zrezygnował z kolędy.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Chorowic cz. I za sprzątanie świątyni. W sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Chorowic cz. II od Sołtysa do Ożogów.

6. Prosimy pobrać za ofiarą u ministrantów i na stolikach nasz Kalendarz parafialny na Rok Pański 2014 ze wspomnieniami świętych i najważniejszymi informacjami naszej wspólnoty. Są także noworoczne numery pism katolickich.

7. Przypominamy przedstawiane wczoraj szczegółowo niektóre dane z naszego życia parafialnego w minionym 2013 roku:

- urodziło się i zostało ochrzczonych – 71 dzieci

- sakrament małżeństwa zawarło –  31 par

- odeszło do wieczności – 46 osób. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893