1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Bożonarodzeniowych świętach. Dzisiaj po Mszy świętej o 7,30 Zmiana Tajemnic Różańcowych w Różach kobiet i mężczyzn. Na Mszy o 9,30 i po a także na Mszy o g.11 z koncertem kolęd wystąpi Chór Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie - Kanon pod dyrekcją P. Ryszarda Źróbka. O g. 16,30 będą Nieszpory.

2. Jutro, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Mając od kilku lat możliwość godnego przeżywania tego wielkiego Święta, gdyż jest to dzień wolny od pracy prosimy, by nikogo spośród wiernych nie zabrakło na Mszy, które odprawiamy, jak w każdą niedzielę. Poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. To jest świadectwa wiary wobec innych naszych braci.

3. Jutro także Misyjny Dzień Dzieci. Dzieci z naszego Kółka Misyjnego z Opiekunami włączą się w liturgię Mszy św. o 9,30. Zechciejmy wszyscy wspaniałomyślnie i z hojnością otworzyć nasze serca i podzielić się z tymi, do których dopiero dociera Dobra Nowina o zbawieniu. Zadbajmy o to, by uśmiech i szczęście mogły gościć na twarzach wszystkich dzieci, także tych, którym przyszło żyć często w dużo trudniejszych warunkach niż nasze, z dala od zdobyczy cywilizacji, a często także, z powodu braku środków, bez możliwości edukacji czy podjęcia koniecznego leczenia. Ofiary na Mszach przeznaczone na te cele. Także jutro na Mszy św. o g.9,30 oraz 11,00 będzie śpiewał nasz chór parafialny Mogilanum pod dyrekcją P. Marka Litwy naszego organisty. Po Mszach zapraszamy do wysłuchania krótkiego koncertu kolęd. Zachęcamy także do uczestnictwa w próbach chóru wszystkich lubiących śpiewać.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. We Mszy o g. 11,00 będzie uczestniczyć Grupa kolędnicza z Beskidów, która również po Mszy zaprezentuje góralskie pastorałki. Ponieważ jest to druga niedziela miesiąca jest Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu. Katecheza dla rodziców i chrzestnych we wtorek po Mszy wieczornej w kościele przy chrzcielnicy.

5. Trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Przypominamy zaplanowany wcześniej harmonogram kolędy…../oddzielna kartka/.

6. Gminny Ośrodek Kultury, nasza Parafia oraz Chór Mogilanum serdecznie zapraszają na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w sobotę 11 stycznia o g. 18,30 w Sali narad Urzędu Gminy.

7. Prosimy pobrać za dowolną ofiarą u ministrantów i na stolikach nasz Kalendarz parafialny na Rok Pański 2014 ze wspomnieniami świętych i najważniejszymi informacjami naszej wspólnoty. Są także cotygodniowe numery pism katolickich, dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Chorowic cz. II od Sołtysa do Ożogów za sprzątanie świątyni. W sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Chorowic cz. Podbuków cz. II od P. Łukasik do Bartosz /jak po kolędzie/.

9. Mamy wolne terminy nawet w najbliższych tygodniach na Msze święte w ciągu tygodnia, na które możemy przyjąć intencje zapraszamy.

10.Odszedł do wieczności + Lesław Najder z Konar, lat 68. Dobry Jezu….

607137
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,113