1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 16.30. W naszej parafii modli się z nami i głosi Słowo Boże Ojciec Józef Mizera z Kielc. Wychodząc z kościoła możemy zakupić jego książkę i złożyć ofiarę do puszki na budowę kościoła. We wtorek roraty rano - o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Nie ma Mszy św. o godz. 17.30 - z racji wigilii w naszych domach. Spowiedź święta w poniedziałek od 6.00 rano, od 16.30 i po Mszy od 18.30 do 20.00. we wtorek od 6.00 rano. Do sprzątania kościoła prośmy rodziny z Żar w wigilię od godz.8.30.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole.

3. We Wtorek o godz. 24.00 zapraszamy na Mszę „Pasterską”, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcimy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona na Fundusz Obrony Życia S.O.S.

4. Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać! Można jeszcze zabrać ostatnie świece.

5. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia - Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25-lecia prośmy o zgłoszenie w zakrystii. W Święto Świętej Rodziny - 29 grudnia w niedzielę, na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w ich intencji i ich rodzin. Jest to Święto patronalne rodzin należących do Domowego Kościoła, wspólnota ta zaprasza wszystkie rodziny z dziećmi na Mszę św. o godz. 9.30 po Mszy na wspólne kolędowanie w salce pod plebanią.

7. We Czwartek - 26.12. - obchodzimy Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu św. Na Mszach św. poświęcenie owsa. W piątek 28 12. z racji kolędy kancelaria po wieczornej Mszy świętej.

8. Serdeczne Bóg zapłać! naszym parafianom: Andrzejowi Gadocha, Krzysztofowi Ptak, za choinki do kościoła, Rafałowi Kłyś, Konradowi Syrek za ich ścięcie i przywiezienie, księżom wikariuszom, klerykowi Mateuszowi, panu Kościelnemu z małżonką, , młodzieży Oazowej, scholii, lektorom, ministrantom za przygotowanie szopki i ubranie choinek, Tomaszowi Górnisiewicz z synem za ustawienie drewnianej szopki przed kościołem, Józefowi Gałaś, za podłącz prądu, Kazimierzowi Papież za metalowy podest.

9. Po Świętach od Piątku 27.12. - rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać ze stojaków z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. Oddzielnie są Mogilany i razem pozostałe miejscowości. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej opisującej tajemnicę Bożego Narodzenia. Cena świąteczna 10 złotych. W Gościu niedzielnym artykuł o rodzinie Jedynak z Konar.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te radosne dni Bożego Narodzenia. Wszystkim przeżywającym imienny – panu kościelnemu Adamowi.

607138
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,114