1. Niedzielą „Radości – Gaudetae”, rozpoczynamy ostatnie dni adwentowego czuwania. Nieszpory godz. 16.30. W ostatnim tygodniu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na „Roraty” i Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 6.30 rano i wieczorem 17.30.

2. W poniedziałek 16. 12. - zapraszamy na Nowennę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji naszych rodzin i wszystkich mam oczekujących narodzin dziecka.

3. W Sobotę - 21.12. w naszej parafii spowiedź święta od godz. 8.00 do 12.00 /przerwa 9.30 do 10.00/ i od godz. 15.00 do 17.30 /przerwa 16.00 do 16.30/. Zapraszamy do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku spowiedź w tygodniu pół godziny od 17.00, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą. Spowiedź w Bukowie w piątek o godz. 18.30 do 19.00. Chorych z Panem Jezusem, którzy nie zostali zgłoszeni, odwiedzimy w najbliższą sobotę w przerwie spowiedzi od godz. 13.00. - prosimy ich zgłaszać do czwartku.

4. Dziękujemy tym, którzy pobierają świece Caritas, w cenie 6 złotych i składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać! tym, którzy mają udział w składaniu darów, właścicielom sklepów, którzy to umożliwili. Przekazujemy te dary z Zespołem Caritas ubogim i potrzebującym z życzeniami od wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Zespołowi Caritas i tym wszystkim, którzy pomagają. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, w modlitwie i zapaleniu światła na grobach naszych bliskich zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę będzie z nami się modlił i głosił Słowo Boże Ojciec Józef Mizera ze Zgromadzenia Franciszkanów – Kapucynów z Kielc. Wychodząc z kościoła będziemy mogli zakupić jego książkę „ Złapałem Boga” i złożyć ofiarę do puszki na budowę kościoła.

6. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25.-lecia prosimy o zgłoszenie w zakrystii. W niedzielę 29 grudnia na Mszy o godz. 11.00 w ich intencji i ich rodzin będzie uroczysta Msza święta.

7. Na czwartek od godz. 18.30. prosimy młodzież z Oazy i lektorów do ubierania choinek i przygotowania szopki w kościele. Młodzież przed kościołem rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby tych grup.

8. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Krakowskiej, Sportowej, Nowej za sprzątanie kościoła i ofiarę 240 złotych.

9. Po Świętach od 27.12. - Piątku - rozpoczniemy odwiedziny duszpasterski – Kolędę i Błogosławienie Rodzin w parafii. Harmonogram całej Kolędy z życzeniami od duszpasterzy prosimy zabrać od ministrantów i ze stojaków z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej parafii. Harmonogram składa się z 2 kartek. 1 kartka zawiera Mogilany, na 2 kartce są razem pozostałe miejscowości.

10. Zachęcamy do zakupienie prasy katolickiej o duchowym przygotowaniu do Bożego Narodzenia.

11. Wszystkim życzymy błogosławionego i dobrego przygotowania do Świat Bożego Narodzenia.

608158
Dzisiaj: 103
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,134