1. Dzisiaj obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Dziś Msze Święte, jak w niedzielę i dodatkowa o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu. Na Mszy św. o godz. 8.30 w Bukowie modlitwa i rozesłanie Kolędników Misyjnych, ofiara zebrane będą dla dzieci Afryki, Syrii. W Bukowie kolędnicy będą odwiedzać domy 27. 12. od godz. 16.00 do 19.00 w Bukowie. Dziękujemy za ich przyjęcie i życzliwość.

2. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętych w Oktawie Bożego Narodzenia.
Piątek 27 grudnia - Święto św. Jana Apostoła – błogosławienie wina.
Sobota 29 grudnia - Święto św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Dzieciom przychodzącym do Bożej Dzieciny udzielimy specjalnego błogosławieństwa w po Mszach świętych po wspólnym błogosławieństwie – zapraszamy je zawsze do ołtarza. Tego daru błogosławieństwa mogą udzielać rodzice swoim dzieciom każdego dnia. Niedziela 29 grudnia - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – modlimy się za nasze rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 11,00, będziemy modlić się za nasze rodziny, zwłaszcza przeżywające jubileusze sakramentu małżeństwa, szczególnie złote, srebrne. Rodziny z Domowego Kościoła, zapraszają na Mszę o godz. 9.30. po niej wspólne kolędowanie w salce na nowej plebanii. Zachęcamy małżonków, aby przeżywając te ważne rocznice prosili Boga o umocnienie ich miłości, łaskę wytrwania i radości. W piątek - kancelaria po Mszy świętej wieczornej, w sobotę od godz. 8.00 do 9. 00.

3. Od piątku 27.12. rozpoczynamy kolędę – czyli wizytę duszpasterską. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w intencjach rodziny i wypraszania Bożego błogosławieństwa. Ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian. Jest to okazja do rozmowy o radościach i smutkach Waszych rodzin, do zastanowienia się nad praktykami religijnymi i wychowaniem w wierze dzieci i młodzieży, o zaangażowaniu się w Zycie parafii. Prosimy, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyt do religii oraz indeks do bierzmowania. Przez naszą obecność i modlitwę pragniemy przekazać Wam wdzięczność za troskę o całą naszą wspólnotę i kościół, składane ofiary. Składane przy tej okazji ofiary są tradycyjnie przeznaczone na ratowanie życia dzieci, bratnią pomoc księżom chorym i starszym, budowę nowych kościołów i osobiste utrzymanie. Natomiast dla P. Kościelnego są tradycyjnie częścią wynagrodzenia za całoroczną posługę w kościele i ministrantom za ich służbę przy ołtarzu. Dziękujemy za troskę, aby wszyscy członkowie rodzin byli obecni, za życzliwość i ducha Bożego. Także za podwożenie nas przed i po kolędzie, za ciepłą herbatę czy skromny posiłek w czasie dłuższych rejonów. W czasie kolędy będziemy aktualizować kartoteki parafialne.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować Kościół do przeżywania Świąt i Liturgii Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!. Naszej parafiance Marii za piękne ozdoby na choinki. Podziękowanie dla naszego Chóru Mogilanom, scholii dziecięcej i młodzieżowej za śpiew. Panu kościelnemu Adamowi i panu Markowi organiście za posługę w kościele.

5. Dziękujemy za liczne sprzątanie kościoła rodzinom z Żar w wigilię i ofiarę 400 złotych, W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Mogilan z ulic: Skawińskiej, Parkowej i Bloki.

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895