1. Dzisiaj 18 Niedziela Zwykła - pierwsza miesiąca sierpnia. Po Mszach św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego Błogosławieństwo na nowy miesiąc.
Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańca kobiet i mężczyzn. Nieszpory - o godz. 16.30.

2. Dziękujemy, za ofiary z rodzin składane dzisiaj na ręce Rady duszpasterskiej oraz przez wpłatę w banku na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać! Wszystkich darczyńców polecamy Panu Bogu i prosimy i Jego błogosławieństwo w każdą środę na Nowennie.

3. Przeżywamy Sierpień – miesiąc pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i pamięci o tych którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Modlimy się za uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej - także tych z naszej parafii, którzy we wtorek wyruszają z Wawelu.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, w kościele przy chrzcielnicy katecheza przed przyjęciem tego sakramentu dla rodziców i chrzestnych.

5. Polecamy dla rodzin pisma katolickie przy wyjściach z kościoła. W „Gościu Niedzielnym” – artykuł „Ekonomia nieba”.

6. Wypoczywającym na wakacjach, spędzającym ten czas w naszej parafii - życzymy błogosławieństwa Bożego.

7. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga:
Wtorek 06.08. - Święto Przemienienia Pańskiego
Czwartek 08.08. - św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Dominikanów.
Piątek 09. 08. - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Karmelitanki, która zginęła w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy.
Sobota 10.08. - święto św. Wawrzyńca, diakona, męczennika.

8. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki swoich patronów.

9. Dziękujemy Rodinom z Konar – Grudza, część górna, za sprzątanie kościoła i ofiarę złotych na Kaplicę. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Konary – wieś od Mogilan, środek wsi koło pętli i nowe domy w kierunku ul. Zielonej .

Modlitwą otaczamy zmarłego w minionym tygodniu: + śp. Bronisława Marcinkiewicza, z Włosani - „Dobry Jezu a nasz Panie”…

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895