1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Na godz. 16.30 zapraszamy na adorację i Nowennę do św. Bartłomieja Apostoła, która będzie trwała przez cały tydzień, abyśmy się duchowo przygotowali do uroczystości odpustowej.

2. W Sobotę 24 sierpnia w liturgii Św. Bartłomieja Apostoła – w naszej parafii Uroczystość. Według tradycji zginął śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii. Msze święte w sobotę o godz. 7.00 i 18.00.

3. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą Niedzielę 25 sierpnia. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.30, przewodniczył jej będzie Ks. Kanonik Tadeusz Tokarz, proboszcz z Osielca, który w tym roku świętuje 25–tą rocznicę kapłaństwa. Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholę i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie oraz tych, którzy mają nasz piękny ludowy strój, naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /mogą być również w strojach krakowskich lub komunijnych/. Dziękujemy za piękny kosz ziół i kwiatów z Kulerzowa i prosimy o wykonanie wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu wszystkich parafian za tegoroczne plony. Zachęcamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, które kończą wakacje, rodziców i starszych. Spowiedź codziennie od 17.30, w piątek o godz. 16.30 – 18.00. Spotkanie i próba służby liturgicznej w piątek na Mszy o godz. 18.00.

4. Dziękujemy rodzinom z Konary – Kopań za sprzątanie kościoła i ofiarę 610 złotych. W sobotę na godzinę 8.00, do troski o Kościół – przed odpustem prosimy rodziny z Konary – Spółdzielnia i pod Figurą – Glinik, ulice: Górska, Wesoła, Dworska, Blok i Krakowska nr 48 i 50.

5. W liturgii Kościoła wspominamy:

Poniedziałek - św. Jana Eudesa, kapłana
Wtorek - św. Bernarda, opata doktora Kościoła
Środa - św. Piusa X, papieża
Czwartek - Matki Bożej Królowej
Piątek - św. Róży z Limy, zakonnicy
Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów. Przeżywającym czas wakacji życzymy Bożego błogosławieństwa.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894