1. Przeżywamy 17 Niedzielę. W tygodniu modlimy się w intencji kierowców, po każdej Mszy świętej pobłogosławimy kierowców i pojazdy prosząc Miłosiernego Boga, przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o błogosławieństwo i bezpieczna drogę. Wychodząc z kościoła u ministrantów można pobrać breloczki, modlitwy i obrazki do naszych samochodów. Można złożyć ofiarę na misjonarzy. W zeszłym roku zebraliśmy na ten cel 3 tysiące złotych. Adoracja i nabożeństwo do Krwi Chrystusa o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tym czasie ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Zachęcamy parafian, zwłaszcza młodych, aby wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę naszej Archidiecezji - /6 sierpnia /, w najbliższych dniach można się zapisać – szczegóły na plakatach i na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. W tym miesiącu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu jak proszą Księża Biskupi.

3. We czwartek 1 sierpnia, przypada 75 rocznica Powstania Warszawskiego, naszą modlitwą przez ten miesiąc otaczamy naszą Ojczyznę i tych którzy oddali za nią swoje życie.

4. W piątek 2 sierpnia - przypada odpust Porcjunkuli, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi świętej we czwartek – godz. 17.00, w piątek – od godz. 6.30 - rano i godz. 16.30 i uczestnictwa w nabożeństwach o godz. 17.00 - adoracja Pana Jezusa – na zakończenie nabożeństwo. Z racji wakacji chorych odwiedziny we wrześniu. Na godzinę 17.00 w sobotę na adorację i Różaniec zapraszamy Róże Żywego Różańca.

6. W pierwszą niedzielę lipca Rada duszpasterska uzbierała 10 330 złotych na Kaplicę. Bóg zapłać! za zebrane ofiary przy kościele, wpłacającym na konto parafii, przy sprzątaniu kościoła. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańca.

7. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie opisujące Powstanie Warszawskie.

8. Dziękujemy rodzinom z Konar - Grudza część dolna, za liczne sprzątanie kościoła i ofiarę na Kaplicę 830 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 8,00 prosimy o posprzątanie naszego kościoła rodziny z Konar – Grudza część górna.

9. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:

Poniedziałek 29. 07. – św. Marty
Wtorek 31.07. - św. Ignacego Loyoli, kapłana
Środa 01.08. - św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów.

10. W tym tygodniu zmarł nasz parafianin Bronisław Neneko z Mogilan, pogrzeb we wtorek o godz. 13. 00 - Różaniec, o 14.00 Msza pogrzebowa. „Dobry Jezu..”.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116