1. 14 Niedziela Zwykła – pierwsza miesiąca Lipca. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca. W naszej parafii głosi Słowo Boże – Ojciec Franciszkanin Narcyz Klimas, który pracuje duszpastersko w Bazylice Grobu Pana Jezusa w Jerozolimy. Możemy po Mszach świętych zakupić książkę o tym świętym miejscu. Dziękujemy Ojcu za modlitwę i obecność wśród nas. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Adorację Pana Jezusa zakończoną Litanią do Krwi Pana Jezusa.

2. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać! za ofiary w kościele i wpłacane na konto parafialne. W każdą środę modlitwą w Nowennie do Matki Bożej obejmujemy wszystkich ofiarodawców.

3. W sobotę – 13 lipca w rocznice Objawień Matki Bożej w Fatimie - zapraszamy na Msze święta o godz. 18.00 i Różaniec Fatimski z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

4. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy przebywają na wakacjach. Wypoczywającym w naszej parafii życzymy błogosławionych urlopu i opieki Matki Bożej.

5. Polecamy wszystkim dobrą lekturę pism katolickich na czas wakacyjny, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną. Można je nabywać wychodząc z kościoła. Jak Jezusowi powierzać trudne sprawy, tak jak czynił to sławny Ojciec Dolindo z Włoch mówił: „Jezu Ty się tym zajmij”.

6. W Kalendarzu Liturgicznym wspominamy i modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
8 VII poniedziałek - św. Jana z Dukli, kapłana
11 VII czwartek - Święto. św. Benedykta, opata, patrona Europy.
12 VII piątek - Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męczennika
13 VII sobota.- Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z Włosani cz. II – ul. Słoneczna, Świątnicka, nowe domy z ul. Królowej Polski, za liczne sprzątanie kościoła i ofiarę 200 złotych. Bóg zapłać! nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Do troski o Kościół w najbliższą sobotę od godz. 8,00 zapraszamy rodziny z Konar - część od p. Sala do Buka.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Aleksandra Miziura Krakowa – „Dobry Jezu…”

 

608159
Dzisiaj: 104
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,135