1. Dzisiaj w naszej parafii Niedziela Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. To szczególne święto dziękczynienia i radości dzieci, rodziców, rodzin i całej naszej parafii, bo Pan Jezus przychodzi do ich kochających serc i do ich rodzin. Zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo majowe. Dzisiaj procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

2. W tym tygodniu Dzieci Komunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień. W pięknych białych strojach dzieci są świadkami miłości do Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci, ich rodziców, rodziny i całą parafię do uczestnictwa we Mszach świętych. W poniedziałek dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.

3. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, piękne udekorowanie na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!, za złożoną ofiarę na piękne ozdobne etui na Ewangeliarz, bieliznę ołtarzową i ofiarę na woskowanie kościoła. Dziękujemy Księżom: Robertowi i Karolowi, Marcinowi, klerykowi Mateuszowi, p. Beacie – katechetce, panom: Kościelnemu i Organiście za pomoc przy próbach z dziećmi, dyrekcjom szkół i wychowawcom za ich obecność i wspólną modlitwę. W najbliższą środę z dziećmi komunijnymi i rodzicami będziemy przezywać dziękczynną Pielgrzymkę do Sanktuarium M. Bożej w Ludźmierzu i na Krzeptówkach w Zakopanem. Wyjazd o godz. 7. 30 rano. Z racji pielgrzymki dzieci komunijnych nie będzie czynna we środę kancelaria parafialna.

4. 13 maja w poniedziałek wspomnienie M. Bożej z Fatimy zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła i nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza święta. Takie nabożeństwa będziemy przeżywać każdego 13 miesiąca do października – zapraszamy do tej szczególnej modlitwy z Matką Bożą.

5. Próba dla dzieci z klasy IV przed Rocznicą I Komunii we czwartek o godz. 16.30. Zapraszamy do spowiedzi wszystkie dzieci i ich rodziny w piątek od godz. 16.30.

6. Spotkanie do bierzmowania w grupach: we wtorek Klasy VII o godz. 16.30 lub o 18.45; we czwartek młodzież z klas III Gimnazjum ma o godz. 18.45, po nabożeństwie majowym.

7. W najbliższy piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. porannej. Przed wieczorna Mszą o godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia - za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Zapraszamy rodziny zmarłych w tym miesiącu.

Z kalendarza liturgicznego:
14.05. - święto św. Macieja, Apostoła
15. 05. - św. Zofii, męczennicy 16.05. - św. św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika – Patrona Polski
18.05. - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Bożej i ich świętych patronów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej- piękne artykuły o objawieniach M. Bożej w Fatimie; polecamy dla dzieci Małego Gościa i Jasia.

W tym tygodniu na sobotę o godz. 8.00 prosimy o sprzątanie kościoła rodziców dzieci rocznicowych z klas IV.
Modlitwą otaczamy zmarłych w tym tygodniu śp. Władysława Fąfrowicza z Mogilan, śp. Zofię Nenko z Włosani i śp. Dorotę Pilch z Mogilan, pogrzeb naszych parafianek będzie w tym tygodniu – „Dobry Jezu…”

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895