1. Pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Mszach świętych uwielbiamy Pana Jezusa Zmartwychwstałego obecnego w Najświętszym sakramencie. Zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o 7.30. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.30, w tygodniu po Mszy wieczornej. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Cieszymy się, że przy kaplicach w wioskach śpiewana jest Litania do Matki Bożej. Będziemy modlić się za dzieci I Komunijne ich rodziny, zdających egzaminy maturalne. Zachęcamy do przeczytania dzisiaj i w tym tygodniu w naszych domach w rodzinie urywka z Ewangelii św. Jana.

2. Dzieci z klasy III z rodzicami odnawiają przyrzeczenia chrzciciele na Mszy o godz. 11.00.

3. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiary na budowę kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy za ofiary w kościele i wpłacane na konto parafialne – Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.00 do 11.00. Bardzo prosimy, aby ci którzy nie mają dziecka do I Komunii świętej przyszli na Msze o 7.30. 9.30. 17.00, aby pozostawić miejsca w kościele dla dzieci i rodziców i rodzin dzieci komunijnych. Z całą parafią módlmy się za 70 dzieci, które maja przyjąć Pana Jezusa i ich rodzin. Rodziców dzieci prosimy do posprzątanie kościoła i przygotowanie dekoracji. Próby w najbliższy poniedziałek i w środę o godz. 16.30.

5. Dzieci z klasy IV z rodzicami rocznicę Komunii świętej, będą przezywać 19 maja na Mszy o godz. 11.00. Spotkanie dla rodziców we czwartek po Mszy wieczornej.

6. Bóg zapłać! wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów z Diecezji Bielsko-Żywieckiej, zarówno tym, którzy otworzyli swoje domy prywatne jak i szkołom - w Mogilanach, Bukowie i Konarach - oraz za użyczenie pomieszczeń - w Dworku i sali w Strażnicy - przez władze naszej Gminy. Bóg zapłać państwu Leśniakom za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów w szkole, strażnicy i w Dworku, Państwu Najder, i Szybowskim, właścicielom piekarni we Włosani, za ofiarowanie chleba i drożdżówek, strażakom, panom sołtysom z poszczególnych miejscowości oraz wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom i nauczycielom i pracownikom szkoły.

7. W najbliższą środę 8 maja nasz kleryk Szymon Kapłon otrzyma w katedrze na Wawelu święcenia diakonatu na Mszy o godz. 9.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości. Polecajmy kleryka w naszych modlitwach Panu Bogu.

8. Planujemy parafialną pielgrzymkę autokarową od 14 do 16 czerwca do Torunia, Gietrzwałdu, Świętej Lipki prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii.

9. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez skorzystanie z prasy katolickiej

10. Dziękujemy rodzinom z Kulerzowa cz. II dolna za sprzątanie kościoła i ofiarę 900 zł. na budowę Kaplicy. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. W tym tygodniu świątynie sprzątają i dekorują rodzice dzieci z klas III.

11. W kalendarzu liturgicznym:
6.05. - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
8.05 - Uroczystość Św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych.
Zmarła śp. + Maria Szczurek z Konar – „Dobry Jezu…”

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119