1. Przeżywamy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Po sumie - nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Ofiara składana na tacę na tym nabożeństwie w 2, 4 i 6 niedzielę, przeznaczona jest na kwiaty i wystrój ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału i skorzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tym nabożeństwie.

2. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiarę „Jałmużny” w Środę Popielcową, na potrzeby ubogich w parafii. Zebrana ofiara wyniosła 5 140 złotych, została przekazana naszej Grupie Charytatywnej.

3. Spotkania dla młodzieży przygotowujące do sakramentu bierzmowania w grupach. Klasy 7 - we wtorek o godz. 16.30, lub o 18.30; Klasy 8 - we czwartek o godz. 16.30, lub 18.30.

4. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, odbędą się w tym roku w dniach od 3 do 7 kwietnia, to jest od Środy do piątej niedzieli Wielkiego Postu. Spowiedź w sobotę 6 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz profesor Jan Żelazny, z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowy program będzie podany później.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątek po Mszy świętej rannej około godz. 7.00, o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dzieci otrzymują pamiątkową naklejkę do planszy, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30, oraz w niedzielę po sumie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie. Spotkanie Grupy Charytatywnej po Mszy wieczornej w salce.

6. W sobotę 16 marca po Mszy porannej Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła w intencji naszych rodzin i wszystkich mam w błogosławionym stanie.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan, z ul. Kwiatowej i ul. Zakopiańskiej od nr 62 do Rynku za sprzątanie świątyni i ofiarę 290 złotych. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan – Parkowe Wzgórze. „Bóg zapłać” za waszą troskę o Dom Boży. Dziękuję Marcie i Beacie Kopta za dekorację wielkopostną przed ołtarzem, panu kościelnemu Adamowi, za przyniesione cierniowe gałązki.

8. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczniemy codzienne po Mszach świętych, w jeden dzień rano a w drugi wieczorem - Nowennę do Św. Józefa, patrona Kościoła i naszych Rodzin, odmawiając Litanię.

9. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, artykuły: „O przeżywaniu Wielkiego Postu – o Nabożeństwie Drogi Krzyżowej”, „O potrzebie dialogu małżeńskiego i rodzinnego”.

10. Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego w tym 1 Tygodniu Wielkiego Postu.

 

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111