1. Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Duchowo w modlitwie jednoczymy się z chrześcijanami prześladowanymi za wiarę w Afryce i na Bliskim Wschodzie i pracującymi tam misjonarzami, jest to tak zwana – „ Niedziela Ad Gentes”. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na naszych prześladowanych braci i siostry. Dzisiaj wspomnienie świętego Patryka, biskupa.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 16.00 – ofiara składana na tym nabożeństwie dzisiaj, w 4, 6 niedzielę przeznaczona jest na kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 7.00 rano, dzieci z rodzicami zapraszamy o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30, dla tych którzy nie mogli uczestniczyć w tygodniu w niedzielę o godz. 12.00.

3. Rezygnując w Wielkim Poście z konkretnej przyjemności okazujmy miłosierdzie bliźnim przez tak zwany dar „Jałmużny”. Pod patronatem naszej parafialnej Grupy Charytatywnej, od poniedziałku będziemy zbierać żywność w sklepach na paczki wielkanocne dla biednych i samotnych. Taki dar będziemy mogli złożyć do kosza przy ołtarzu św. Franciszka. Młodzież Służby liturgicznej od przyszłej niedzieli po Mszach św. rozprowadzać będzie przed kościołem baranki wielkanocne z Caritas. Kto złoży ofiarę większą niż 6 złotych zostanie przekazana potrzebującym.

4. We wtorek 19 marca będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M. Panny, patrona Kościoła i Rodzin. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30 i 17.30. będziemy modlić się w intencji wszystkich rodzin. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny życzymy opieki świętych patronów.

5. Spotkania w grupach dla młodzieży z klasy III Gimnazjum, we czwartek godz. 16.30 lub 18.30.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – Z Parkowego Wzgórza, za sprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę 1050 złotych. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Chorowic – część: Kozie Rogi, Podewsie, Dąbrowy i Siany Las.

7. Oazę Ruch Światło Życie zapraszamy na Mszę święta w piątek o godz. 17.30. To zaproszenie kierujemy do wszystkich grup modlitewnych w parafii.

8. Polecamy do rodzin pisma katolickie z wielkopostnymi rozważaniami, „O roli mężczyzny - ojca w rodzinie.”

9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + śp. Stanisława Kopta z Chorowic, + śp. Halina Sroka z Mogilan – Żary, polecamy je Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu…”

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093