1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca marca. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa i Jego błogosławieństwo. Po porannej Mszy zmiana tajemnic różańca. To już trzecia niedziela naszej wspólnej modlitwy, w ramach 40-Godzinnego Nabożeństwa, przygotowującego nas do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy przebłagalnej Boga Miłosiernego za nasze grzechy czasu karnawału. Do tej modlitwy zapraszamy:
8.30 - Konary
9.30 do 12.00 - Kaplica w Bukowie
12.0 - Żary
13.0 - Za Górą, ul. Celiny i Osiedlowa
14.0 - Od Agronom do bloków i od kościoła do Ośrodka Zdrowia
15.0 - Świecki Zakon św. Franciszka
16.0 - Oaza, młodzież Szkół Średnich, pracująca, studiująca i pozostałe grupy modlitewne

2. Dziękujemy za ofiary składane na ręce członków Rady duszpasterskiej i wpłacone na konto parafialne na budowę Kaplicy na cmentarzu. Modlimy się Błogosławieństwo Boże dla Was.

3. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 6 marca - przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, jałmużny i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu i przygotowaniu serc do owocnego przeżycia radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy we środę na Msze święte o godz. 6.30, 9.30. 15.30 i 17.30 oraz w Bukowie o 16.30. Ofiara złożona na tacę to „Jałmużna wielkopostna” dla potrzebujących, którą przekażemy grupie charytatywnej. Na Mszę św. o 17.30 zapraszamy dzieci z klasy III z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 - 60 rokiem życia.

5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa przeżywana w Piątek – rano po Msza świętej o 6.30 o godz. 7.00, i po południu o godz. 17,00 dla dzieci i rodziców - o 17.30 Msza św., Dla młodzieży i dorosłych droga krzyżowa w piątek o godz. 18.30 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 11.00. W niedzielę zapraszamy na Nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek. Udział w adoracji w tym dniu od godz. 16.30 i Mszy św. niech będzie naszym dziękczynieniem za dar eucharystii i kapłaństwa oraz prośbą o nowe powołania.

7. Serdecznie Bóg zapłać kierujemy do rodzin z Mogilan z ul. Rzemieślniczej i ul. Zakopiańskiej do nr 62, za sprzątanie naszej świątyni i ofiarę z rejonu 320 złotych. Na sobotę o godz. 8.00 prosimy do sprzątania rodziny z Mogilan z ul. Kwiatowej i ul. Zakopiańskiej do Rynku.

8. We właściwym przeżywaniu tego czasu mogą nam pomóc pisma katolickie wprowadzające nas w Okres Wielkiego Postu.

9. W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
4. 03 - Święto św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Archidiecezji
7.03. - św. Paeretuy i Felicyty, męczennic
8. 03. - św. Jana Bożego, zakonnika

Wszystkim przeżywającym swoje imieniny, urodziny, wszystkim paniom i dziewczętom, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116