1. Trwa druga niedziela naszej wspólnej modlitwy w ramach 40-godzinnego Nabożeństwa, przygotowującego nas do właściwego przeżycia Wielkiego Postu. Prosimy o włączenie się wszystkich Parafian do tej modlitwy uwielbienia i przebłagania. Modlitwa trwa po Mszach Świętych i w czasie popołudniowym do godz.17,00. Porządek modlitwy i adoracji:
8.30 - Chorowice
12.00 - Kulerzów
13.0 - Włosań
14.0 - Uczniowie ze Szkół Podstawowych
15.0 - Młodzież z Gimnazjum, Klasy 7 i 8, służba liturgiczna ołtarza
16.0 - Zespół Mogilanie i ul. Rzymska

2. Dzisiaj w naszej parafii modli się i głosi Słowo Boże Ojciec dr Aleksander Sitnik, ze Zakonu Ojców Franciszkanów - Bernardynów. Na Mszy świętej o godz. 17.00 będziemy się modlić ze Wspólną Świeckiego Zakonu Św. Franciszka z naszej parafii i jeden z naszych parafian zostanie przyjęty do tej Wspólnoty.

3. Od tej niedzieli przez cały rok będzie w naszej parafii kleryk Mateusz Hajduga. W ramach praktyki kleryckiej, będzie z nami się modlił i pomagał w pracy duszpasterskiej. Serdecznie go witamy i życzymy błogosławionego pobytu.

4. 24 lutego - w poniedziałek po Mszach świętych modlitwa Nowenny do św. Bartłomieja Apostoła.

5. 1 marca będziemy przezywać I piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych już we czwartek od godz. 16.30, w Bukowie o 16.30 spowiedź o 17.00 Msza św. w piątek spowiedź od 6.00 rano i od 16.00. Nabożeństwa w tych dniach od godz. 16.30. W tych dniach w modlitwie uczestniczą dzieci przezywające I piątki, młodzież przed bierzmowaniem i dorośli. W sobotę przez Niepokalane Serce Maryi modlimy się za wszystkie rodziny i mamy oczekujące narodzin dziecko. Różaniec poprowadzą Róże Żywego Różańca. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy za Panem Jezusem chorych w domach.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na ręce Rady duszpasterskiej w pierwszą niedzielę lutego i wpłacone na konto. Zebraliśmy 12 765 złotych – „Bóg zapłać!”. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Zmian Tajemnic Różańca w niedzielę po Mszy o godz. 7.30.

7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego , Niedziela, dla młodzieży Miłujcie się i dla dzieci – Jaś, Dominik.

8. Serdecznie Bóg zapłać! rodzinom z Żar za liczne sprzątanie kościoła w sobotę i ofiarę na Kaplicę z rejonu 320 zł.. Na najbliższą sobotę do troski o kościół zapraszamy rodziny z Mogilan z ulicy Rzemieślniczej i Zakopiańskiej do nr 62.

9. W przyszłą niedzielę adoracja Pana Jezusa zapraszamy: Kaplica-Buków od 9.30 - 12.00
8.30 - Konary
12.0 - Żary
13.0 - Mogilany – Za Górą, ul. Celiny i Osiedlowa
14.0 - Mogilany – Od Agronomówki do bloków i od kościoła do Ośrodka Zdrowia
15.0 - Świecki Zakon Św. Franciszka
16.0 - Oaza, młodzież ze szkół średnich, pracująca, studiująca i pozostałe grupy modlitewne

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej.

10. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Bogumiła Plewa, pochodząca z Chorowic. Jej pogrzeb w Łagiewnikach w parafii Naj. Serca P. Jezusa we czwartek o godz. 13.00. „Dobry Jezu...”.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895