1. Obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, jej fundatorów, budowniczych, tych którzy przez wieki tu się modlili i za nas troszczących się dzisiaj o świątynie przez modlitwę i składane ofiary. Po Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste „ Te Deum.”. Różaniec o godz. 16.30, o 17.00 Msza święta. Wspomnienie świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlimy się za Kościół Prześladowany – chrześcijan z Pakistanu. Możliwość spowiedzi świętej codziennie rano od godz. 6.00, popołudniu od godz. 16.30.

2. We Czwartek 1.11. - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę z jedną dodatkową Mszą św. o godz.14.00 na cmentarzu - za wszystkich zmarłych. Po Mszy św. procesja, w czasie której będziemy się modlić przy czterech stacjach, odczytując imiona zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych. O godz. 18.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież. Dziękujemy Panu Bogu za błogosławieństwo przy dokończaniu parkingu przy cmentarzu z kapliczką Matki Bożej w pniu akacji. Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w tych pracach. Na cmentarzu 1 Listopada będzie kwesta na utrzymanie tego świętego miejsca.

3. W I Piątek – Dzień Zaduszny - Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczyste Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, o 9.00 – z procesja wokół kościoła, po południu o godz., 16.30 i 17.30; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Przez naszą obecność na Mszy św. ofiarujmy im dar modlitwy całego Kościoła połączonej z wypominkami, /na które przyjmujemy w zakrystii/.

4. Od czwartku do dnia 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków, należy nawiedzić Kościół, cmentarz i modlić się za zmarłych. Przez ten czas ośmiu dni i cały listopad - codziennie o godz. 17.15 modlitwa z wypominkami i dziesiątek różańca za zmarłych, po czym o godz. 17.30 Msza święta. Do 8 listopada po Mszy wieczornej około godz. 18.00 modlitwa różańcowa na cmentarzu - na którą serdecznie zapraszamy. Od najbliższego piątku 2. 11. - Msza św. w dzień powszedni o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni od godz. 16.00 spowiedź dzieci, młodzieży oraz dorosłych. I piątek od godz. 6.00 okazja do spowiedzi, a o godz. 6.30 i 17.30 wynagradzamy Sercu Pana Jezusa, przyjmując Komunię świętą. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania . W I sobotę oddajemy szczególną cześć Niep. Sercu NMP, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II prosząc o łaskę dla rodzin oczekujących narodzin dzieci. Od godz. 9.00 w sobotę odwiedzimy naszych chorych z sakramentami świętymi.

6. Rada duszpasterska zatwierdziła plany Kaplicy na cmentarzu. Wychodząc z kościoła w gablotach możemy zobaczyć wizualizację tej kaplicy. Dziękujemy za składane na ten cel ofiary w kościele i wpłacane na konto. W pierwszą niedzielę października zebraliśmy 10 730 złotych. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan - Łobzów cz. I , za sprzątanie kościoła. Na sobotę od godz..8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan – Łobzów cz. II.

8. Polecamy prasę katolicką – artykuły o dążeniu do świetności i modlitwie za zmarłych.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119