1. Przeżywamy pierwszą Niedzielę miesiąca Listopada. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic żywego różańca. Na ręce rady duszpasterskiej możemy składać ofiary na Kaplice na cmentarzu. Bóg zapłać! za złożone dziś ofiary i wpłacane na nasze konto parafialne. Zapraszamy dzisiaj na różaniec za zmarłych – o godz. 16.30. Wspomnienie św. Karola Boromeusza. Księdzu wikariuszowi Karolowi z okazji imienin, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patrona.

2. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.15 modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Zapraszamy na różaniec na cmentarzu do 8 listopada - do czwartku około godz. 18.15. W tych dniach możemy ofiarować za zmarłych odpust zupełny.

3. W Niedzielę - 11 Listopada, Święto św. Marcina biskupa i Narodowe Święto w 100-tną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po Mszy św. o godz. 11.00 poświęćmy obelisk przy kościele upamiętniający tę rocznicę. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy polegli za Polskę niepodległą i dzisiaj w trudzie budują jej niepodległy byt. O godz. 11.11 rusza ze Skawiny – Bieg, utrudnienie w stronę Bukowa i Chorowic. Msza chrzcielna o godz. 12.30. Tradycyjnie zapraszamy razem z Urzędem Gminy i Gminnym Ośrodkiem Kultury na Mszę świętą o godz. 17.00 w intencjach Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, odsłonięcie nowej tablicy na 100 – lecie, program patriotyczny w Sali narad Urzędu Gminy. Święty Marcin jest patronem naszego księdza Marcina – rodaka, pamiętajmy o solenizancie w modlitwie i życzeniach.

4. W Listopadzie, szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o godz. 17.00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedzielę ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za dusze zmarłych o które prosiliście. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze dać na wypominki, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Bóg zapłać! za złożone ofiary z okazji modlitwy za zmarłych. W każdy 3 piątek miesiąca, przez cały rok wieczorem będzie Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kwesty na cmentarzu a szczególnie osobom, które kwestowały z poszczególnych grup modlitewnych, Stowarzyszeniu „Dla naszej Gminy Mogilany”, Radzie duszpasterskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej, Świeckiemu Zakonowi św. Franciszka i innym osobom, pani Beacie Kopta za organizację, rodzinie Żabów i Hodurków za przyjmowanie kwestujących w domu. Zebraliśmy 9 070 złotych, 5 euro, na wykonane prace. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i zabranie pięknych szklanych zniczy do domu. Stowarzyszeniu Mieszkańców Gminy Mogilany, dziękujemy za nową tablicę i opiekę nad grobem żołnierzy.

5. Spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania Klasy 8 - Czwartek o godz. 16.30 lub 18.30.

6. Polecamy pisma katolickie: Źródło, Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci i młodzieży.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan Łobzów cz. II za posprzątanie kościoła i ofiarę 400 zł.. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8,00 prosimy parafian z Mogilan – ul. Cicha, Świątnicka, Kolberga.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Piątek 09.11. - Święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie, katedry papieża.
Sobota 10. 11. - Św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896