1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w sprawy misyjne przez modlitwę i zainteresowanie misjami. „Bóg zapłać!” za ofiarę składaną dzisiaj na tacę na Dzieła Misyjne Kościoła. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej - Zapraszamy. Dzisiaj w Kaplicy w Chorowicach – Msza św. o godz.10.00.

2. W ostatnie dni października zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych – codziennie w Kościele o godz. 17.30. W Kaplicy w Bukowie – 17.30, w Kaplicy Chorowicach – o godz. 18.00.

3. Dzisiaj we wszystkich parafiach, także i w naszej, trwa liczenie wiernych – uczestniczących we Mszy świętej i przyjmujących Komunię świętą.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość - Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Po Sumie o godz. 11.00 wystawienie Pana Jezusa i dziękczynne – „Ciebie Boga ..” Przypominamy o zmianie czasu. Msze św. w przyszłą niedzielę według zmienionego czasu. Na Mszę św. o godz. 9.30 - zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież a nawet dorosłych do stworzenia „Korowodu Świętych” – przebrania się w strój ulubionego przez nas świętego, którego chcemy naśladować w naszym życiu, nauczyć się kilka informacji z życia świętego.

5. Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Do troski o groby, zaniesione kwiaty, zapalonych zniczy dodajmy dar naszej modlitwy. Po Mszach św. i w kancelarii można polecać zmarłych w wypominkach rocznych i jednorazowych. Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę, w 3 piątek miesiąca i cały listopad. W tym roku zapraszamy na uroczystą Mszę św. za zmarłych, która będzie odprawiona 1 listopada - we Czwartek na cmentarzu o godz. 14.00, połączona z procesją i na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 18.00 na cmentarzu. Porządkując groby pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci i odpadów - został podstawiony drugi kontener. Prosimy, aby część odpadów zabrać - do pojemników przy domu.

6. Gorąco zachęcamy do lektury prasy katolickiej zarówno dorosłych, młodzież i dzieci. W tym tygodniu tak wiele możemy się dowiedzieć na temat misji świętych. Zapraszamy do zabrania do naszego domu Kalendarza na 2018 rok z historią naszego kościoła i pięknymi zdjęciami z naszej świątyni i kapliczek i Kalendarza misyjnego – dziękujemy za ofiary.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan –. Podstyr część II z ul. Jaśminowej i Widokowej za sprzątanie świątyni. Bóg zapłać!. W sobotę na godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan - Łobzów część I.

8. Z kalendarza Liturgicznego w:
Poniedziałek 22. 10. - wspomnienie św. Jana Pawła II – Odpust w Bukowie o godz. 18.00 Msza święta o 17.30 – Różaniec.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Beata Ciepły z Mogilan, śp. Helena Starowicz z Krakowa „ Dobry Jezu…”

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088