1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca września. Po Mszy o godz. 7.30 Zmiana tajemnic Różańca w Żywych Różach. Nieszpory o godz. 16.30.

2. Dziękujemy rodzinom, które na ręce Rady duszpasterskiej składają ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać!, rodzinom, które składają ofiary również przez wpłatę w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich na Nowennie.

3. Msze święte w dni powszednie od poniedziałku o godz. 6.30 i 18.00.

4. W środy będziemy modlić się w sposób uroczysty Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00. Mamy tak wiele różnych intencji podziękowań i próśb przynieśmy je do Matki Bożej.

5. Uroczyste rozpoczęcie nowego rok szkolnego i katechetycznego dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli na Mszy świętej w poniedziałek 03.09.: Mogilany – godz. 8.00; Buków – Kaplica, godz. 9.00; Konary w Szkole o godz. 10.00.

6. W Sobotę 8 września w liturgii Święto Narodzenia NMP zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00 pobłogosławimy nasiona do siewu modląc się o błogosławieństwo dla rolników. Modlitwa różańcowa o godz. 16.00 przy Kapliczce św. Rozalii, pomiędzy Mogilanami a Kulerzowem.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci z klas IV przeżywających I Piątki, młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Spowiedź we czwartek od godz. 16.30. w piątek rano o godz. 6.00, po południu o godz. 16.00. Adoracja Pan Jezusa od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem. Zapraszamy poszczególne grupy do modlitwy. Chorych z Panem Jezusem w domach odwiedzimy w sobotę 8 września od godz. 9.00.

8. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza świętą o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Przypomniany, że w naszej parafii uroczystego chrztu świętego udzielamy w 2 niedziela i 4 soboty miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych w innym terminie poza Mszą święta.

9. Składamy serdeczne podziękowanie dla rodzin z Włosani – cz. II z ul. Słonecznej, Świątnickiej, nowe domy z ul. NMP Królowej za sprzątanie kościoła i ofiarę 250 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty. Do troski o kościół w tym tygodniu prosimy rodziny Mogilany – cz. Skrzyszów i Działy..

10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie głosił Słowo Boże Ks. misjonarz Zbigniew Lenart z Kazachstanu, wychodząc z kościoła do puszek będziemy mogli złożyć ofiarę na potrzeby jego parafii. XXVI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

11. W liturgii wspominamy:
Poniedziałek - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodni pożegnaliśmy: śp. Stanisława Marcinkiewicza, śp. Joanna Kwinta z Mogilan – pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00 Msza święta.

 

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116