1. Dzisiaj 23 Niedziela Zwykła. Wspomnienie bł. Anieli Salawy z Sieprawia. Nieszpory o godz. 16.30. Uroczystości odpustowe w Sieprawiu i w Gaju. Rozpoczynamy 7 Tydzień Wychowania i modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, wychowawców.

2. W naszej parafii głosi Słowo Boże i modli się z nami Ks. misjonarz Marek Lenart z Kazachstanu. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na potrzeby jego parafii.

3. Msze święte w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00.

4. 11 września - we wtorek zapraszamy na Nowennę i różaniec w intencji naszej Ojczyzny w 100 – lecie Odzyskania Niepodległości. Różaniec o godz. 17.00, o 18.00 Msza święta.

5. W czwartek 13.09. Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 po procesja wokół kościoła z Figurą M. Bożej Fatimskiej i Różaniec.

6. XXVI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę – zapraszamy do uczestnictwa.

7. Zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do zaangażowania duchowego w różnych wspólnotach naszej parafii. Do nich należą, wspólnoty młodych: Ruch Światło - Życie /tzw. Oaza/, Liturgiczna Służba Ołtarza: ministranci i schola. Ministranci mają spotkania w sobotę godz. 9,00, kandydaci na ministrantów, których serdecznie zapraszamy od klasy III wzwyż o godz. 10,00, dzieci do scholii o godz. 10.00. . Zachęcamy do udziału w Kręgu biblijnym, w którym w tym roku czytamy i rozważamy Ewangelię św. Łukasza. Spotkania w 2 i 4 Środę po Mszy świętej wieczornej w salce na nowej plebanii. Zapraszamy do Róż Żywego Różańca i Oazy Rodzin, Świeckiego Zakonu św. Franciszka, Chóru parafialnego Mogilanum.

8. W piątek 14 września - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po Mszach świętych ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego.

9. 15 września - w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

10. W przyszłą niedzielę w Kaplicy w Chorowicach - Msza święta o godz. 10.00.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać! rodzinom z Mogilan - cz. Skrzyszów i Działy, za sprzątanie kościoła w tym tygodniu a także nowożeńcom za piękne kwiaty. Do troski o kościół w sobotę prosimy rodziny z Mogilan – ulice: Zagórska, Mazurka, Myślenicka.

12. W liturgii wspominamy:
Poniedziałek - 10. 09. - św. Piotra Klawera, kapłana.
Środa - 12.09. - wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Czwartek - 13. 09. - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną.

W tym tygodni pożegnaliśmy śp. Krzimierza Przybyło z Bukowa, śp. Mariannę Niedbała z Mogilan, śp. Eugeniusza Wójtowicza – pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.30 Msza święta; śp. Krzysztof Piszczek – pogrzeb we środę o godz. 15.00. „Dobry Jezu ….”.

 

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118