1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia i wakacji. Przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W naszej parafialnej wspólnocie Uroczystość Odpustowa ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Dziękujemy Panu Bogu, że kolejny raz możemy przeżywać spotkanie z naszym patronem, który prowadzi naszą parafię do nieba. Słowa podziękowania kieruję do Ks. Prał. Zbigniewa Gerle, za modlitwę i przewodniczenie tej Uroczystej Sumie. Ks. Łukaszowi Piórkowskiemu, za głoszone Słowo Boże. Dziękuję wszystkim kapłanom z dekanatu za modlitwę i obecność. W imieniu całej parafii słowa wdzięczności składam na ręce Ks. Dziekana - prał. Piotra Kluski z Sieprawia. Witamy w naszej parafii Ks. Karola Kolczaka, który rozpoczyna prace duszpasterską w naszej parafii.

2. Bóg zapłać! składamy: służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, dzieciom i młodzieży z Oazy, chórowi Mogilanum z panem organistom, zespołowi Mogilnie, naszym strażakom, asyście ze świecami, dziewczętom niosącym feretrony, niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym. Księżom Robertowi i Marcinowi, Pani Beacie - katechetce przygotowanie tej uroczystości. Panu kościelnemu Adamowi z małżonkom. Dziękuję mieszkańcom z Włosani cz. I- ul. Łobzowska, posprzątanie kościoła i kwiaty zdobiące ołtarze i ofiarę 200 zł., parafiance Anecie Głownia za ułożenie kwiatów. Dziękujemy za wieniec dożynkowy Kulerzowa i wieńce z innych wiosek. Władzom samorządowym naszej Gminy z panią sekretarz, radnym, wszystkim sołtysom. Wszystkim wam dziękuję za uczestnictwo w naszej odpustowej uroczystości. Pan Bóg najlepiej wie jaką cząstkę dobra każdy z was włożył w przygotowanie i za to niech obdaruje was potrzebnymi łaskami. Zapraszamy dzisiaj o godz.16.30 na Nabożeństwo ku czci św. Bartłomieja, po nim Msza o godz.17.00. W tym tygodniu Msze św. poranne o godz. 7.00.

3. W najbliższą sobotę - przez Niepokalane Serce Maryi, będziemy wypraszać potrzebne łaski dla naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci oraz szczególne łaski oczekującym narodzin dziecka, dziękujemy za czas wakacji. Wszystkich czcicieli Maryi, członków Żywych Róż i małżonków zapraszamy do modlitwy. Od godz. 17.00 adoracja wspólny Różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca. Chorych z Panem Jezusem odwiedziny w sobotę po I piątku 8 września od godz. 9.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.30 zmiana tajemnic w Żywych Różach kobiet i mężczyzn. Dziękujemy za ofiary zebrane w sierpniu - 10 690 zł., wpłacającym na konto, na kaplicę. Prosimy parafian o ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na ten cel. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich na Nowennie w każdą środę.

5. Na sobotę od godz. 8.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziny z Włosani – cz. II , ul. Słoneczna od nr 2-24, ul. Świątnicka nr od 85- 158, ul. NMP Królowej Polski nr 42- 54.

6. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gościa Niedzielnego, Źródło, Niedzielę – artykuły o pielgrzymce Papieża Franciszka do Irlandii na Spotkanie Rodzin.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
27.08. - św. Moniki 28.08 - św. Augustyna , biskupa i Dr Kościoła
29.08. - Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
01. 09. - bł. Bronisławy, dziewicy i zakonnicy

 

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093