Dzisiejszą 5 Niedzielę Wielkanocy w modlitwie dziękujemy za nową Błogosławiona pielęgniarkę Hanna Chrzanowska, modlitwą otaczamy wszystkich chorych i cierpiących..

W naszej parafii dzisiaj gościmy Ks. Mariusza Telaczyńskiego, który głosi Słowo Boże i przybliża nam sytuację chrześcijan prześladowanych i siostrę Annę Grzesiak, u której przed kościołem możemy nabyć pamiątki z drzewa oliwnego chrześcijan z Betlejem, to nasza pomoc dla nich . W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy porannej.

Dziękujemy za ofiary złożone w marcu na ręce rady duszpasterskiej na Kaplicę na cmentarzu – zebraliśmy 8 600 złotych. W przyszłą niedzielę rada duszpasterska będzie zbierać ofiary na ten cel. Bóg zapłać!. Musimy przeprowadzić badania geologiczne miejsca budowy.

Rozpoczęcie Nabożeństw majowych w poniedziałek. 30.04. w czasie Mszy o godz. 18.00 i uroczystej procesji po Mszy świętej. Nabożeństwa majowe po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych.

W tym tygodniu z 2 na 3 maja ze środy na czwartek, w naszej parafii będziemy przyjmować i gościć na noclegu pielgrzymów zmierzających z Bielska do Łagiewnik -. Bardzo prosimy chętnych do przyjęcia pielgrzymów. Przybędą około godziny 18.00.

3 Maja we Czwartek - Uroczystość Matki Bożej – Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy młodzież zdającą maturę a na godz. 11.00 naszych strażaków. Nabożeństwo majowe o 16.30. Pamiętajmy o wywieszeniu narodowej flagi na naszych domach w te pierwsze majowe dni. To wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca maja. Możliwość spowiedzi od piątku od 6.00 rano i od 16.30. do 18.00. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy wyjątkowo w I piątek od godz. 9.00. Wszystkie grupy modlitewne uczestniczą w tym tygodniu w nabożeństwach. W piątek, sobotę - adoracja Pana Jezusa od godz. 17.00 na jej zakończenie nabożeństwo majowe. Róże prosimy o prowadzenie różańca.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z Chorowic – Wieś, część druga od p. Ożogów koło drogi na Skawinę za ofiarę 270 zł. na kościół. Dziękujemy nowożeńcom za piękne kwiaty do świątyni. Na sobotę na godz. 800 prosimy rodziny z Podbudowa część pierwsza od ul. Skawińskiej do p. Kłyś. Dziękujemy pani Cecylii Kopcie za posadzenie kwiatów.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, aby pogłębiać swoja wiarę i wiedzę religijną. Artykuły o nowej bł. Annie Chrzanowskiej.

W tym tygodniu modlimy się przez wstawiennictwo:

Wtorek 01.05. - św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy

Środa 02. 05. - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Piątek 04. 05 - św. Floriana, męczennika- patrona miasta Krakowa, naszych Ochotniczych Strażaków – którym życzymy opieki patrona

Sobota 06.05. – św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

Wszystkim przeżywającym swoje imieniny i urodziny życzymy opieki ich patronów.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894