Pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Mszach świętych uwielbiamy Pana Jezusa Zmartwychwstałego obecnego w Najświętszym sakramencie. Zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o 7.30. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.30, w tygodniu po Mszy wieczornej. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Cieszymy się, że przy kaplicach w wioskach śpiewana jest Litania do Matki Bożej.

Od tej niedzieli przez 3 dni będziemy modlić się Litanią do Wszystkich Świętych o dobre urodzaje w procesji wokół kościoła o godz. 17.45. Taka modlitwa będzie w Kaplicy w Chorowicach - dzisiaj na Mszy o godz. 10.00, w Kulerzowie - przy kapliczce z krzyżem we wtorek o godz. 18.30. w Kaplicy w Bukowie we środę o godz. 18.30. Dzisiaj Święto świetnych apostołów Filipa i Jakuba. Dzieci z klasy III odnawiają przyrzeczenia chrzciciele na Mszy o godz. 11.00.

Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiary na budowę kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy za ofiary w kościele i wpłacane na konto parafialne – Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9.00 do 11.00. Bardzo prosimy, aby ci którzy nie mają dziecka do I Komunii świętej przyszli na Msze o 7.30. 9.30. 17.00, aby pozostawić miejsca w kościele dla dzieci i rodziców i rodzin dzieci komunijnych. Z całą parafią módlmy się za 94 dzieci, które maja przyjąć Pana Jezusa i ich rodzin. Rodziców dzieci prosimy do posprzątanie kościoła i przygotowanie dekoracji. Ostatnia próba w najbliższy poniedziałek o godz. 16.30.

Dzieci z klasy IV z rodzicami rocznicę Komunii świętej, będą przezywać 20 maja na Mszy o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas III, która 16 maja przyjmie sakrament bierzmowania – po Mszy św. pierwsza próba.

Bóg zapłać! wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów z Diecezji Bielsko-Żywieckiej, zarówno tym, którzy otworzyli swoje domy prywatne jak i szkołom - w Mogilanach, Bukowie i Konarach - oraz za użyczenie pomieszczeń - w Dworku i sali w Strażnicy - przez władze naszej Gminy. Bóg zapłać państwu Leśniakom za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów w szkole, strażnicy i w Dworku, Państwu Najder właścicielom piekarni we Włosani, za ofiarowanie chleba i drożdżówek, strażakom, panom sołtysom z poszczególnych miejscowości oraz wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom i nauczycielom i pracownikom szkoły.

Zespołowi Mogilnie dziękujemy za piękny spektakl i poezję o św. Janie Pawle II.

Zapisanych na pielgrzymkę 9 i 10 czerwca do Kalisz, Lichenia prosimy o wpłaty na pielgrzymkę. Kwota to 120 złotych.

Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez skorzystanie z prasy katolickiej.

W kalendarzu liturgicznym:
Wtorek 8 maja - Uroczystość Św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych.

Dziękujemy rodzinom z Podbudowa cz. I - od ul. Skawińskiej do p. Kłyś, za sprzątanie kościoła i ofiarę 300 złotych. W tym tygodniu kościół sprzątają i przygotowują rodzice dzieci komunijnych. Rodzice z poszczególnych klas będą to czynić we środę i piątek.

607138
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,114