Dzisiejsza niedziela nazywana jest - Niedzielą Dobrego Pasterza. Pana Jezusa Zmartwychwstałego, prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne w Kościele, i naszej parafii. Modlitwa otaczamy naszych lektorów i ministrantów i scholę. Nieszpory dzisiaj o 16.30

W czwartek spotkanie dla młodzieży z Klasy III Gimnazjum o godz. 16.30, albo o 18.45.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, prowadzi ono akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Ksiądz Mariusz Telaczyński, w kazaniach przybliży nam sytuację chrześcijan, a po Mszach świętych u siostry Anna Grzesiak, przed kościołem będziemy mogli nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem.

Bóg zapłać! wszystkim, którzy zapisali się już na przyjęcie i ugoszczenie pielgrzymów z Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik w naszych domach. W tym tygodniu możemy się jeszcze zapisać na przyjęcie pielgrzymów.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej i pogłębianie naszej wiary. W Gościu niedzielnym Adhortacja Ojca Świętego Franciszka – „Gaudete et Exsultate” – O powołaniu do świętości w świecie współczesnym.

Dziękujemy rodzinom z Chorowac Wieś – część pierwsza od państwa Mrożków do Drożdżów za liczne sprzątanie kościoła i ofiarę 300 złotych. W przyszłą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Chorowic Wieś – część druga od państwa Ożogów koło drogi na Skawinę. Dziękuję parafianinowi Krzysztofowi Karskiemu za pielęgnację zieleni przy kościele, panu Zygmuntowi Surówce za prace przy naprawie kamienia przy dzwonnicy.

W kalendarzu liturgicznym:
Poniedziałek 23.04. – Ur. św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Patrona Polski.
Wtorek 24.04. - św. Jerzego, męczennika, życzymy opieki św. patrona naszemu parafianinowi Jerzemu Nowakowi - szafarzowi Komunii świętej.
Środa 25.04. - święto św. Marka, Ewangelisty, życzenia z modlitwą kierujemy do naszego organisty pana Marka Litwy, życzymy mu wiele łaski Bożej i opieki świętego Marka.
Sobota 28.04. - św. Joanny Beretta Molla, świętej matki i lekarki.

Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny, jubileusze - życzymy Bożej łaski i opieki świętych patronów.

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093