Błogosławieństwa Bożego. Dziękuję za ich przygotowanie opiekunowi Księdzu Robertowi, animatorowi Grzegorzowi Strzebińskiemu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o godz. 11.00. Dziękuję naszemu parafianinowi Wojciechowi Strzebońskiemu za prowadzenie.

Zapraszamy na godz. 16.00 na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy, aby wziąć udział w akcji Zespołu Charytatywnego polegającej na składaniu produktów spożywczych w sklepach, w kościele i przy święceniu pokarmów. Dziękujemy darczyńcom i właścicielom sklepów oraz paniom z Zespołu Charytatywnego Caritas i panom, dzięki którym dary przekazane zostaną potrzebującym.

Okazja do spowiedzi, przed i po Mszach Świętych od poniedziałku o 6.00 rano i od 16.30. Także w Wielki Czwartek i W. Piątek od godz. 16.30.

Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. To święto ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Wyjazd na Mszę Świętą Krzyżma w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z Rynku o godz. 8.30. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii. Natomiast wszystkich wiernych zapraszamy wieczorem o godz. 18.00 na Mszę świętą - Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia czyli tzw. Ciemnicy. Od godz. 20.00 do 22.00 czas czuwania z Panem Jezusem w Ogrojcu pod przewodnictwem Oazy Rodzin.

Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Wystawienie Pana Jezusa od godz. 7.00 i całodobowa adoracja według porządku podanego w gablocie parafialnej i na folderach. Prosimy o przewodniczenie w modlitwie Różom Różańcowym z poszczególnych rejonów parafii. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8.00 i 17.00. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, adoracja krzyża, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego i całonocne czuwanie. Ofiary składane w czasie adoracji krzyża w czasie nabożeństwa i poza nim są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 20.00 zapraszamy młodzież na czuwanie i wspólną modlitwę. Tradycyjnie prośmy Straż Pożarną do czuwania przy grobie Pańskim.

Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00, 13.00 i 15.30. W Chorowicach i Konarach o godz. 11.00, w Bukowie i Włosani o 11.30.

Uroczyste obchody Wigilii paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00. z poświęceniem ognia, wody - chciejmy, przyjść ze świecami, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Msza święta z Procesją Rezurekcyjną w intencji wszystkich Parafian. Prosimy młodzież, dziewczęta i kobiety do niesienia feretronów oraz ze świecami; mężczyzn do niesienia baldachimu, Straż Pożarną i Zespół Mogilanie oraz szczególnie gorąco zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców od wspólnej modlitwy. Znajdźmy czas dla Pana Jezusa, który za nas Umarł i dla nas Zmartwychwstał.

W Niedzielę Wielkanocną - uroczyste Msze święte w porządku niedzielnym. W Poniedziałek Wielkanocny dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 12.30. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej ok. 18.30.

Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul Rzymskiej cz. II i ul. Podgórskiej, za sprzątanie kościoła i ofiarę 100 złotych. W Wielką Sobotę po liturgii ok. 20.30 prosimy rodziny z całej ul. Zakopiańskiej i ulic do niej przylegających Rzemieślniczej i Kwiatowej.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej i dla dzieci, młodzieży, dorosłych – tak piękne artykułu jak dobrze przeżyć Wieli Tydzień, obrazek ze św. Ojcem Pio z modlitwą, którą odmawiał codziennie o świętość.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088