W drugim dniu Wielkanocy przeżywamy radość z obecności Chrystus Zmartwychwstałego wśród nas. Msze Św. w dniu dzisiejszym, jak w każdą niedzielę - dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. W tygodniu zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 w Oktawie Wielkanocy – Pan Jezus Zmartwychwstały na nas czeka!.

W tym tygodniu będziemy przezywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do uczestnictwa w Mszy świętej w te dni. Od czwartku do soboty adoracja Pana Jezusa od godz. 17.00. a na jej zakończenie nabożeństwa przypadające na te dni. Poszczególne grupy prosimy i prowadzenie modlitwy. Chorych z Panem Jezusem do których chodzimy co miesiąc odwiedzimy w najbliższą sobotę od godziny 9.00.

„Bóg zapłać!” wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i pięknego przeżycia Triduum Paschalnego: panu kościelnemu z małżonką, panu organiście Markowi i Chórowi Mogilanum za śpiew pasji i pozostałe śpiewy, scholii młodzieżowej za ubogacenie liturgii swoim śpiewem; naszym siostrom i druchom strażakom za wartę przy Grobie. Bóg zapłać paniom Beacie Kopcie i Marcie Gadosze za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, tym którzy złożyli ofiary na kwiaty, świece i materiały do ciemnicy i Grobu Pańskiego, w tym pani kwiaciarce Annie za kwiaty do wazonów. „Bóg zapłać!” Liturgicznej służbie ołtarza: lektorom, ministrantom, młodzieży Oazowej, Oazie rodzin, Różom Różańcowym, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Zespołowi Mogilnie i „Mogilańskim Wierchom” za obecność w pięknych strojach, niosącym baldachim, feretrony i świece, oraz składającym ofiary przy krzyżu na Grób Pański w Jerozolimie. Słowa podziękowania kieruję do: pana Grzegorza Klasia, za dar nowych ledowych żarówek do żyrandoli, panu Józefowi Gołasiowi, za oświetlenie na chórze dla śpiewających , panu Kazimierzowi Królikowi, za wykonanie drewnianego podestu dla chóru, panu Stanisławowi Kucińskiemu za świec i litery do Paschału, Markowi Surówce, za świece do grobu, parafiance Elżbiecie Strączek z pracownicą, za nakrycia na ołtarze, Arkadiuszowi Ożogowi z Bukowa za uporządkowanie organicznych odpadów na cmentarzu.

Dziękujemy rodzinom z całej ulicy Zakopiańskiej, Rzemieślniczej i Kwiatowej za sprzątanie świątyni w Wielką Sobotę i ofiarę 350 złotych na kościół – Bóg zapłać. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do troski o kościół rodziny z Parkowego Wzgórza.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej dzięki której możemy pogłębić naszą wiarę. Dziękujemy za Waszą modlitwę, zapalenie światła na grobach.

Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech radość wielkanocnego poranka wypełni Wasze serca.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119