W 5 Niedzielę Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże i obrazy, aż do liturgii Wielkiego Piątku. W tym znaku zakrytego krzyża chcemy na nowo spojrzeć na święty znak krzyża, jako najcenniejszy dar naszego odkupienia i zbawienia. Droga Krzyżowa - po sumie. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym godz. 16.00.

Przeżywamy zakończenie Rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy Bogu za łaski tego świętego czasu i wszystkim którzy w nich uczestniczyli. Naszą wdzięczność i podziękowanie wyrażamy Rekolekcjoniście Księdzu Łukaszowi Piórkowskiemu, za trud głoszenia świętych rekolekcji i ukazanie nam jak dzięki wierze, nadziei, miłości z pomocą Ducha Świętego mamy dążyć do zbawienia. Równocześnie życzymy mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa w tej jakże ważnej posłudze głoszenia Słowa Bożego. Ofiara składana dzisiaj na tacę, przeznaczone na cele rekolekcji – serdecznie Wam dziękujemy za ofiary. Jako duszpasterze - dziękujemy rodzicom i dyrekcjom szkół i nauczycielom, za opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji.

W poniedziałek 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych rodzin o godz. 6.30 i 18.00.

Rodzice małego Jakuba dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek. Zebraliśmy dla niepełnosprawnego chłopca 4 673 złote. Bóg zapłać! za waszą ofiarność.

Przy ołtarzu św. Franciszka możemy zabrać do naszych domów baranka wielkanocnego z Caritas. Młodzież Oazowa z naszej parafii rozprowadza „palmy” - ofiara na ich poczynania duszpasterskie.

Droga Krzyżowa w piątek rano o godz. 7.00 po południu o 17.30 dla młodzieży o 18.45.

Za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy świętej o godz. 11.00 rozpocznie się przy dzwonnicy z procesją do kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę wykonanie w gronie rodziny. Na tej Mszy świętej nastąpi przyjęcie chłopców do wspólnoty ministrantów zapraszamy ich rodziców i całe rodziny. Spotkanie dla nowych ministrantów i ich rodziców we czwartek po Mszy świętej wieczornej.

Dziękujemy młodzieży za sobotnie wieczorne sprzątanie świątyni. W sobotę od godz. 8.00 - prosimy rodziny z Mogilan z ul. Rzymska część II do końca, ul. Podgórska.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych. Piękne artykuły z życia Kościoła w 5 rocznice wyboru Papieża Franciszka i na temat przeżywania ostatnich dni wielkiego Postu.

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895