1. Dzisiejsza 2 Niedziela nazywana jest w liturgii - Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną ewangelię o tym wydarzeniu na Górze Tabor. Duchowo w modlitwie jednoczymy się z chrześcijanami prześladowanymi za wiarę w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiarę na naszych prześladowanych braci i siostry.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16.00 i w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 7.00 rano, dzieci z rodzicami zapraszamy o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15, dla tych którzy nie mogli uczestniczyć w tygodniu w niedzielę o godz. 12.00.

3. Rezygnując w Wielkim Poście z konkretnej przyjemności okazujmy miłosierdzie bliźnim. Młodzież Służby liturgicznej po Mszach św. rozprowadza przed kościołem baranki wielkanocne z Caritas. Kto złoży ofiarę większą niż 6 złotych zostanie ona przeznaczone na pomoc chorym i potrzebującym.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci, młodzieży i dorosłych we czwartek i piątek od godz. 16.00. We czwartek godzina święta o 16.30 i sobota różaniec 16.30. We czwartek w Bukowie spowiedź o godz. 16.30 a Msza święta o 17.00. Droga Krzyżowa w I piątek dla dzieci o godz. 17.00, po Mszy i nabożeństwie o godz. 18.15 dla pozostałych parafian. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę o godz. 9.00. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w Mszy świętej w piątek i w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

5. Spotkanie rodziców trójek klasowych dzieci z Klasy III, przygotowujących się do Komunii św. we Czwartek po Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy na plebanię.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan – ul. Mogileńska cz. 1 i Stroma za sprzątanie świątyni i za ofiarę 180 złotych. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Mogilan – ul. Mogileńska cz. 2, ul. Wschodnia i Południowa.

7. Polecamy do rodzin pisma katolickie z wielkopostnymi cyklami artykułów dla dorosłych, - w Gościu niedzielnym płyta ze słowami Ks. prof. Józefa Tischnera – „Nowa Nadzieja Zawierzenie”, młodzieży - o samotności..

8. W przyszłą niedzielę ofiara na ręce Rady duszpasterskiej przeznaczona na Kaplicę na cmentarzu. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + śp. Józef Okarmus z Mogilan, polecamy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek..”

 

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111