Przeżywamy 3 Niedzielę W. Postu - pierwszą miesiąca marca. Po Mszach świętych adoracja Pana Jezusa i Błogosławieństwo na cały miesiąc. Po Mszy porannej zmiana tajemnic różańca. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej około godz. 12.00 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 16.00. Ofiary składane na Gorzkich Żalach przeznaczone są na kwiaty i przygotowanie ciemnicy i grobu Pana Jezusa. W liturgii wspominamy św. Kazimierza, Królewicza. Ofiary składane na ręce rady duszpasterskiej przeznaczone na budowę Kaplicy na cmentarzu. Dziękuje za ofiary – Bóg zapłać!. Zostały wypłacone nasze organy, dlatego zostało zamknięte subkonto na ten cel a otwarte konto na Kaplicę. Numery nowego konta podane w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Po Mszach świętych. można zakupić Baranka Wielkanocnego – Caritas. Ofiara powyżej 6 złotych będzie przeznaczona na potrzebujących. Grupa Charytatywna - organizuje w sklepach i przy ołtarzu św. Franciszka, zbiórkę żywności dla potrzebujących. Dziękujemy właścicielom sklepów ich pracownikom za pomoc w tym dziele i składającym produkty żywnościowe.

Przed nami Rekolekcje parafialne, które odbędą się w dniach od 15 do 18.03.2018 roku, będzie je głosił Ks. rekolekcjonista Łukasz Piórkowski z Krakowa. Szczegółowy plan Rekolekcji i Triduum Paschalnego na stronie internetowej parafialnej, a w przyszłą niedzielę na folderach będziemy mogli zabrać do domów.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7.00 rano, o 17.00 dla dzieci, rodziców i o godz.18.15 dla młodzieży i dorosłych.

W przyszłą niedzielę 11 marca przed kościołem będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek niepełnosprawnego chłopca Jakuba Nawrockiego ma 6 lat, z rodziny naszego parafianina jego rodzice będą rozdawać pisanki.

W tym tygodniu maja spotkania do bierzmowania – Klasy VII wtorek o 16.30, albo 18.15, środa o 16.30 i klasy II Gimnazjum we czwartek 16.30 albo 18.15.

Rodziców młodzieży Gimnazjalnej z III klasy, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania zapraszamy na ważne spotkanie w przyszłą niedzielę 11 marca po Mszy wieczornej o 18.00.

Dziękujemy rodzinom z Mogilan, z ulic: Mogileńskiej cz. 2, i Wschodniej za sprzątanie świątyni i ofiarę 190 zł. W sobotę od godz. 8.00 do troski o kościół prosimy rodziny z Mogilan z ul. Rzymska cz. 1 do 24 i ul. Ogrodowa.

Wszystkim przeżywającym imieniny - naszej Pani Katechetce Beacie Kopta życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów.

Do wieczności odeszła + Zofia Goryl z Bukowa. Dobry Jezu a nasz Panie...

608162
Dzisiaj: 107
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,138