1. Przeżywamy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Po sumie około godz. 12.00 - nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Ofiara składana na tacę na tym nabożeństwie przeznaczona jest na kwiaty i wystrój ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Zapraszamy do licznego udziału i skorzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego za uczestnictwo w tym nabożeństwie.

2. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli ofiarę „Jałmużny” w Środę Popielcową, na potrzeby ubogich w parafii. Zebrana ofiara wyniosła 4 494 złotych, została przekazana naszej Grupie Charytatywnej.

3. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w tym roku w dniach od 15 do 18 marca, to jest czwartku do piątej niedzieli Wielkiego Postu. Spowiedź w sobotę 17 marca. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz rekolekcjonista Łukasz Piórkowski. Szczegółowy program będzie podany później.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątek po Mszy świętej rannej około godz. 7.00, o godz. 17.00 - dla dzieci z rodzicami, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.15, oraz w niedzielę po sumie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

5. W sobotę po Mszach świętych Nowenna do św. Bartłomieja Apostoła.

6. Dziękujemy jednej rodzinie z Mogilan - Podedworze - część 1 za sprzątanie świątyni i ofiarę 120 złotych. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan – ulica: Mogilańska cz. 1 do numeru 41 i ulica Stroma. „Bóg zapłać” za waszą troskę o dom Boży. Dziękuję Marcie i Beacie Kopta za dekorację przed ołtarzem, parni Mirosławie i Zbigniewowi Seweryn za gałązki z drzewa akacjowego przy krzyżu, panu kościelnemu za pozostałe gałązki na ołtarzach, panu Józefowi Gałaś za naprawę oświetlenia.

7. Wszystkim przeżywającym ferie zimowe życzy Bożego Błogosławieństwa.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, artykuły o przeżywaniu wielkiego Postu. O świętym Ojcu Pio. Dla młodzieży „Miłujcie się”.

9. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

We czwartek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła
W piątek - św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895