1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic żywego różańca. Na ręce rady duszpasterskiej możemy składać ofiary na nasze organy. Bóg zapłać! za złożone dziś ofiary i wpłacane na nasze konto parafialne. Do końca listopada trwają prace strojenia instrumentu. Zapraszamy dzisiaj na różaniec za zmarłych – o godz. 16.30.

2. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.15 modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Zapraszamy na różaniec na cmentarzu do 8 listopada - do środy około godz. 18.15. W tych dniach możemy ofiarować za zmarłych odpust zupełny.

3. W sobotę - 11 Listopada, Święto św. Marcina biskupa i Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli i dzisiaj w trudzie budują jej niepodległy byt. Tradycyjnie zapraszamy razem z Urzędem Gminy i Gminnym Ośrodkiem Kultury na Mszę świętą o godz. 17.00 w intencjach Ojczyzny (pół godziny wcześniej niż zwykle). Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i program patriotyczny w Sali narad Urzędu Gminy. Święty Marcin jest patronem naszego księdza Marcina – rodaka, pamiętajmy o solenizancie w modlitwie i zapraszamy na Mszę św..

4. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o godz. 17.00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedzielę ok. 10 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za dusze zmarłych o które prosiliście. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze dać na wypominki, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Bóg zapłać! za złożone ofiary z okazji modlitwy za zmarłych. W każdy 3 piątek miesiąca, przez cały rok wieczorem będzie Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kwesty na cmentarzu a szczególnie osobom, które kwestowały z poszczególnych grup modlitewnych, Stowarzyszeniu „Dla naszej Gminy”, Ochotniczej Straży Pożarnej z Mogilan, za organizację pani Beacie Kopta, p. Zbigniewowi Staszczakowi, państwu Radwańskim, lektorom Jakubowi i Antoniemu, obecnej pani sołtys, za przyjmowanie kwestujących w domu Żabów i Hodurków. Żebraliśmy 11 153 złote i 10 euro, na wykonane prace. Dziękuję naszej Gminie, radnym z Przewodniczącym p. Grzegorzem Stokłosą za pozyskane środki z Powiatu na chodnik przy parkingu. Bardzo prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i zabranie pięknych szklanych zniczy do domu.

5. Spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania Klasy 7- Wtorek o godz. 16.30 lub 18.15, albo środa 16.30. Klasy II Gimnazjum czwartek o godz. 16.30 lub 18.15.

6. Polecamy pisma katolickie. Szczególnie dla najmłodszych Jaś, Dominik dla dzieci przed I Komunią św., Droga dla młodzieży i dla dorosłych: Źródło, Niedziela, Gość Niedzielny.

7. Dziękujemy dwu rodzinom za posprzątanie kościoła. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8,00 prosimy parafian z Mogilan – cz. Podstyr, Zakopiańska, Kolorowa.

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Czwartek 09.11. - Święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie, katedry papieża, „Matki wszystkich kościołów”.
Piątek 10. 11. - Św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła.
Sobota 11.11. – Św. Marcina z Tours, biskupa.

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895