1. Obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej świątyni, jej fundatorów, budowniczych, tych którzy przez wieki tu się modlili i za nas troszczących się dzisiaj o świątynię przez modlitwę i składane ofiary. Po Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste „Te Deum.”. Różaniec o godz. 16.30 o 17.00 Msza święta. Wychodząc z kościoła możemy złożyć podpis po prawną obroną dzieci nienarodzonych podejrzanych o chorobę.

2. W Środę 1 Listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za naszych bliskich Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę z jedną dodatkową Mszą św. o godz. 14.00 na Cmentarzu - za wszystkich zmarłych. Po Mszy św. procesja, w czasie której będziemy się modlić, odczytując imiona zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu w wypominkach jednorazowych. O godz. 18.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież. Dziękujemy Panu Bogu za błogosławieństwo przy wykonaniu na cmentarzu alejek z kostki, nowy drewniany krzyż. Prace wykonali nasi parafianie Adam Kuć ze swoimi pracownikami i Tadeusz i Arkadiusz Ożóg z Bukowa, obcięcia drzew wykonał Rafał Kłyś z pracownikami dziękuję im za wykonanie tych pracach. Na cmentarzu będzie kwesta na ten cel. Słowa podziękowania kieruję do Władz naszej Gminy- Pana Wójta i Radnych za środki przeznaczone na wykonanie chodnika przy parkingu.

3. We Czwartek – Dzień Zaduszny - Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uroczyste Msze Św. o godz. 6.30, 7.30, o 8.30 – z procesja wokół kościoła, o 9.30 i po południu o 15.00, 16.30 i 17.30; przed i w czasie Mszy św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się o ich wybawienie z czyśćca. Przez naszą obecność na Mszy św. ofiarujmy im dar modlitwy całego Kościoła połączonej z wypominkami, /na które przyjmujemy w zakrystii/.

4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać Odpust zupełny za zmarłych. Oprócz zwykłych warunków, należy nawiedzić Kościół, cmentarz i modlić się za zmarłych. Przez ten czas ośmiu dni i cały listopad - codziennie o godz. 17.15 modlitwa z wypominkami i dziesiątek różańca za zmarłych, po czym o godz. 17.30 Msza święta. Do 8 listopada po Mszy wieczornej około godz. 18.00 modlitwa różańcowa na cmentarzu - na którą serdecznie zapraszamy. Od Czwartku Msza święta wieczorna o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni od godz. 16.30 spowiedź dzieci, młodzieży oraz dorosłych. I piątek od godz. 6.00 okazja do spowiedzi od godz.16.00 i od 16.30 adoracja Pana Jezusa i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17.30 Msza święta. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania . W I sobotę oddajemy szczególną cześć Niep. Sercu NMP, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II prosząc o łaskę dla rodzin oczekujących narodzin dzieci. Od godz. 9.00 w sobotę odwiedzimy naszych chorych z sakramentami świętymi. W I sobotę o 16.30 Adoracja Pana Jezusa i różaniec prowadzony przez Róże Żywego Różańca i Msza św. o godz.17.30.

6. Zachęcamy do przeczytania czasopism katolickich: o modlitwie za zmarłych, jak umierali święci. Zachęcamy do zabrania do domu naszego Kalendarza na przyszły rok.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinie Strzebońskich z ul. Świątnickiej , za sprzątanie kościoła a nowożeńcom za kwiaty. Na sobotę od godz..8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan – ul. Świątnicka, Myślenicka do p. Zapotocznych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
4 XI Sobota – św. Karol Boromeusza, biskup

 

608153
Dzisiaj: 98
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,129