1. Przeżywamy w Kościele XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”, nasza modlitwa będzie dziękczynieniem za Jego święte życie i okazją do Jego naśladowania w naszym życiu. Po Mszach św. adoracja Pana Jezusa i Litania do św. Jana Pawła. Bóg zapłać! za dzisiejsze ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na wspieranie kształcenia najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, o 17.00 Msza święta.

2 . Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę. Rada duszpasterska uzbierała - 13.490 złotych z naszych rodzin na organy. Bóg zapłać! za waszą hojność. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się o Błogosławieństwo Boże. Została już złożona szafa organów, w przyszłym tygodniu będzie montowane prawie 2 tysiące piszczałek.

3. Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Rozważania tajemnic na nabożeństwo można pobrać w zakrystii.

4. 13 października w piątek ostanie Nabożeństwo Fatimskie. Procesja z figurą Matki Bożej i Różaniec z o godz. 17.30. - po różańcu Msza św. z kazaniem. Matka Boża na nas czeka.

5. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szczególną modlitwą otoczmy nauczycieli, wychowawców, katechetów, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Z naszymi nauczycielami, katechetami będziemy się modlić na Nabożeństwie Różańcowym we Czwartek o godz. 17.30 i na Mszy świętej.

6. Powoli zbliża się miesiąc Listopad. W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne, pospieszmy z pomocą i modlitwą naszym bliskim zmarłym i duszom w czyśćcu cierpiącym. Z wdzięczności za trud ich życia dla nas, za dobro od nich otrzymane, zanieśmy im wielki dar całorocznej modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami. O taki dar modlitwy będziemy mogli prosić od przyszłej niedzieli w zakrystii po Mszach Świętych. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk i podanie przed którą Mszą św. chcemy się za zmarłych modlić. Modlitwa wypominków będzie również w kaplicy w Bukowie.

7. Prosimy o posprzątanie grobów naszych bliskich zmarłych. Porządkując groby, uszanujmy inne mogiły i całość cmentarza. Zostały wykonane z kostki nowe alejki około 400 mkw. To koszt około 60.000 złotych. Gdyby ktoś z parafian chciał złożyć ofiarę na ten cel, będzie to mógł uczynić od przyszłej niedzieli do skarbony na ołtarzu bocznym, albo w czasie kwesty na cmentarzu 1 listopada. Prosimy, aby plastik, szkło, składać do kontenera a części organiczne pozostawić przy koszu, albo zabierzmy ze sobą do domu.

8. Składamy podziękowanie rodzinie Tylków za kwiaty do kościoła. W sobotę od godz. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan – ul. Zagórska, Mazurka, Myślenicka.

9. Spotkania do bierzmowania w tym tygodniu mają klasy II Gimnazjum, we czwartek - godz. 16.30, albo 18.45. Młodzież z klasy VII we wtorek - o godz. 16.30, albo o 18..45.

10. Polecamy do rodzin pisma katolickie dla dorosłych: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, „Źródło” czasopisma dla dzieci i młodzieży.

W TYM MODLIMY SIĘ DO BOGA W:
Poniedziałek 09.10. – Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Czwartek 10.10. - bł. Jana Beyzyma, misjonarza
Piątek 13.10. - bł. Honorat Koźmińskiego, zakonnika.

607268
Dzisiaj: 49
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,244