Przeżywamy 28 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Teresy z Awilla. Zapraszamy dzisiaj na modlitwę różańcową o godz. 16.30. W obecną niedzielę we wszystkich parafiach odbywa się liczenie wiernych i przystępujących do Komunii świętej. W zeszłą niedzielę zebraliśmy do puszek - na młodzież z ubogich rodzin 3 000 zł. i 10 euro. Dziękujemy!

Za nami już 2 tygodnie modlitwy różańcowej. Dziękujemy wszystkim, którzy gorliwie uczestniczą w codziennym różańcu - dzieciom, młodzieży, dorosłym i zapraszamy pozostałych do tej pięknej modlitwy. Różaniec z Matką Bożą codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu prowadzą modlitwę następujące grupy / lista /.

W Piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Wspólnota Świeckiego Zakonu Św. Franciszka na Mszy św. o godz. 18.00, będzie dziękować za 120 lat istnienia i modlitwy w naszej parafii. Mszy dziękczynnej będzie przewodniczył Ks. Bp Damian Muskus - zapraszamy wszystkie grupy modlitewne z naszej parafii i parafian od tej modlitwy. Po Mszy w Koronce do Bożego Miłosierdzia będziemy polecać zmarłych wypominanych w naszej parafii szczególnie zmarłych w tym miesiącu.

W Sobotę 21. 10. w Kaplicy w Bukowie o godz. 17.30 - różaniec., po nabożeństwie o 18.00 Uroczysta Msza Odpustowa ku uczeniu Patrona – Św. Jana Pawła, na którą zapraszamy parafian. Aby umożliwić dzieciom i dorosłym uzyskanie Odpustu możliwość spowiedzi we środę od godz. 16.30. Mszę św. będzie celebrował nasz rodak Ks. Grzegorz Bularz.

Przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Postarajmy się już porządkować groby naszych zmarłych i ofiarować im dar naszej modlitwy w postaci wypomników, na które przyjmujemy w zakrystii po Mszach św.. Porządkując groby, prosimy uszanować pozostałe mogiły i całość cmentarza – nie zostawiając śmieci przy innych grobach, czy przy ogrodzeniu. Przypominamy o złożeniu ofiary na utrzymanie cmentarza i wywóz śmieci. Jak ustaliła Rada Duszpasterska w 2006 roku, taka ofiara składana jest na 20 lat. Wiele grobów jest nie opłaconych i zaniedbanych. Na ich miejscu będziemy robić nowe groby. Przy budowie pomników prosimy o zachowanie odległości od innych grobów – ok. 30cm. , aby inni mogli przejść i umyć sąsiadujący grób. Zabudowanie pomnikiem przejścia i grobu w sąsiedztwie, będzie skutkowało koniecznością przebudowaniem takiego pomnika. Trwają jeszcze prace przy wyłożeniu alejek kostką. Na te prace można złożyć ofiarę do skarbonki na ołtarzu bocznym. Bóg zapłać!.

W przyszłą niedzielę godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo różańcowe i Mszę św. w Kaplicy w Chorowicach za zmarłych.

Wychodząc z kościoła u ministrantów, możemy zabrać do naszych rodzin Kalendarz na nowy rok - 2018, ze zdjęciami z naszego kościoła, z krótką historią, informacją i kapliczkami z naszej parafii. Koszt opracowania i wydania kalendarza - 5 złotych. Kto złoży więcej ta ofiara będzie na utrzymanie kościoła.

Polecamy do rodzin pisma katolickie: „Gość niedzielny” - „Refleksje o świętowaniu niedzieli”, „Niedziela”, „Źródło”.

Dziękujemy dwom paniom z ul. Zagórskiej, Mazurka, Myślenickiej, za sprzątanie kościoła. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ul. Celiny, Osiedlowej.

Spotkanie dla Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej.

Z kalendarza liturgicznego wspominamy w:
Poniedziałek - św. Jadwigi Śląskiej
Wtorek - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Środa - święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Zapraszamy na różaniec i Mszę św. Pracowników Służby Zdrowia z naszych Przychodni i mieszkających na ternie naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.
Czwartek - bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika.
Piątek - Uroczystość św. Jana Kantego, patrona naszej archidiecezji i Krakowa. Do modlitwy zapraszamy wszystkich studiujących.
Sobota - bł. Jakuba Strzemię, biskupa

W tym tygodniu zmarł śp. Józef Przybyło z Bukowa - pogrzeb w poniedziałek, godz.15.00. „Dobry Jezu…”

 

608162
Dzisiaj: 107
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,138