1. Dziś pierwsza niedziela października. Wspomnienie św. Teresy Od Dzieciątka Jezus.. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą o godz. 17.30. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań różne grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą grupom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie ich i prowadzenie. Dla dzieci, które będą się starały codziennie być na Różańcu w nagrodę w poniedziałek u ministrantów plansza i codziennie po Nabożeństwie obrazki.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na organy. Szczególne Bóg zapłać rodzinom, które składają systematycznie, także przez wpłaty w banku. Modlimy się o Błog. Boże dla Was we Mszach św. za Parafian.

3. Dzisiaj Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do Ołtarzy Różańcowych o godz. 15.30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych a szczególnie należących do Żywych Róż, które przygotują ołtarze; jest to równocześnie Zmiana tajemnic różańca. Dzieci z klasy III otrzymają poświęcone różańce, zapraszamy je z rodzicami do uczestniczenia w różańcu jako duchowe przygotowanie do I Komunii św..

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i piątek i sobotę miesiąca – nabożeństwa adoracja od godz. 17.00 i różaniec o 17.30. Zapraszamy do spowiedzi świętej. Wspomnienie NMP Różańcowej, które przypada w I sobotę 7 października to dzień szczególnej modlitwy w Polsce – „Różaniec do granic”, cała nasza Ojczyzna zostanie opasana modlitwą różańcową wzdłuż jej granic od godz. 14.00 do 16.00, pod hasłem: Ratuj różańcem Polskę i świat! Do środy możemy się zapisać do wzięcia udziału w tej modlitwie w kościele w Lipnicy Wielkiej na Orawie. Wyjazd z rynku w sobotę o godz. 8.30. Pozostałą część parafian zapraszamy na różaniec o 17.30 w kościele.
Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w Sobotę od godz. 9.00 księża wikarzy a ksiądz proboszcz w piątek od godz. 9.00 z racji wyjazdu na modlitwę różańcową.

5. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy do wpisywania się w po nabożeństwach różańcowych. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nową różę. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „ Idźmy naprzód z nadzieją!” i ofiarą do puszki wesprzemy kształcenie najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z Konar – nowe domy nr 260- 269, Mogilany Skrzyszów od 4-8 za sprzątanie świątyni., pewnej rodzinie z Działów za kwiaty w prezbiterium i z Żywych Róż przy pozostałych ołtarzach. Na sobotę od godz..8,00 do troski o Kościół zapraszamy rodziny z Mogilan- ul. Działy, Jaworowa, Akacjowa, Brzozowa i Klonowa.

8. Przypominamy dzieciom z klasy IV oraz młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania o spowiedzi i Komunii Pierwszopiątkowej.

9. Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Jana Pawła II w kaplicy w Bukowie odbędzie się 21 października w sobotę o godzinie 18.00.

10. W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY
Poniedziałek 02.10.- Świętych Aniołów Stróżów
Środa 04.10. - św. Franciszka z Asyżu.
Czwartek 05.10. - św. Faustyna Kowalska, zakonnica, „Sekretarka Bożego Miłosierdzia”.
Pan Bóg zabrał do wieczności śp. Michalinę Szefer z Mogilan – „Dobry Jezu …”

 

607141
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,117