1. W 23 niedzielę rozpoczynamy w Polsce - Tydzień Wychowania i modlitwy. W modlitwie adoracji Pana Jezusa i Akcie oddania Matce Bożej prosimy, aby rodzice, nauczyciele, katecheci i wychowawcy podejmowali trud ukształtowania pełnego człowieczeństwa w dzieciach i młodzieży. Duchowo jednoczymy się z rodzinami naszej Archidiecezji, które pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.

2. Cieszymy się 130 - tą rocznicą od założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach. Życzymy Im Błogosławieństwa Bożego i opieki św. Floriana.

3. Bóg zapłać rodzinom, które ofiarowały w ubiegłą niedzielę 16 620 zł. na organy do naszego Kościoła, dziękujemy za waszą hojność i otwarte serce. Wszystkich ofiarodawców z niedzieli i tych którzy wpłacają na konto, składają przy sprzątaniu kościoła i indywidualnie polecamy łaskawości Pana Boga w naszych modlitwach, zwłaszcza w czasie Mszy św. za Parafian. Dzisiaj młodzież ze Szkolnego Caritas kwestuje do puszek na przybory szkolne dla potrzebujących dzieci.

4. Zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie we środę o godz. 18.00.

5. W czwartek - 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim – znakiem męki i śmierci i nieskończonej miłości Pana Jezusa do każdego z nas. Weźmy udział w uczczeniu krzyża i ucałowaniu na Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00.

6. W piątek przypada 7 r. śm. + Księdza Tadeusza Hańderka i 38 r. śm. Józefa Żurawika, naszych proboszczów. Będziemy na nabożeństwach modlić w ich intencji.

7. Dziękujemy rodzinom z Konar cz. od Buka do Sęka i Kopani za posprzątanie kościoła, za piękne kwiaty i ofiarę 740 zł. na organy. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty. Na sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z Konar – cz. Spółdzielnia i pod figurą - Glinik. Kto nie może uczestniczyć w sprzątaniu może złożyć ofiarę.

8. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez zakupienie prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela - piękny artykuł o naszej parafii z odpustu.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Wtorek 12.09. - Imienia Maryi
Środa 13.09. - św. Jana Chryzostoma, bp i doktora Kościoła.
Piątek15.09.-Matki Bożej Bolesnej.
Sobota 16. 09. - Św. Korneliusz, papież i Cyprian, bp - męczenników z III w.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bronisława Surówkę, z Mogilan, „Dobry Jezu …”

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118