1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Nieszpory o godz. 16.30. Wspomnienie św. Grzegorza w Wielkiego - Papieża.

2. Dziękujemy rodzinom, które dziś na ręce Rady duszpasterskiej składają ofiary na zakupione organy. Bóg zapłać! tym którzy składają ofiary przez wpłatę w banku, sprzątającym kościół. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich we Mszach świętych. Spotkanie Rady duszpasterskiej w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

3. Msze święte w dni powszednie od poniedziałku o godz. 6.30 i 18.00.

4. W poniedziałek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców nauczycieli - na Mszę św. w Mogilanach o godz. 8.00, w Bukowie o 9.00, w Konarach w szkole o 10.30. Uroczyste rozpoczęcie przygotowań dzieci z klasy III do I Komunii świętej i młodzieży gimnazjalnej wszystkich klas będzie w poniedziałek 18 września na Mszy o godz. 18.00 w związku ze Świętem Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

5. W każdą środę modlimy się w sposób uroczysty Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy nie tylko dorosłych, ale i dzieci które będą przygotowywać się do I Komunii świętej i młodzieży przed bierzmowaniem. Mamy tak wiele różnych intencji podziękowań i próśb napiszmy je i przynieśmy do Matki Bożej.

6. W piątek w liturgii święto: Narodzenia NMP zwane - świętem Matki Bożej Siewnej. Na Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00 pobłogosławimy nasiona do siewu modląc się o błogosławieństwo dla rolników. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie - Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Będziemy się do tego duchowo przygotowywać odmawiając codziennie przed Mszą św. dziesiątek różańca.

7. Zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do zaangażowania duchowego w różnych wspólnotach naszej parafii. Do nich należą, wspólnoty młodych: Ruch Światło - Życie /tzw. Oaza/, Liturgiczna Służba Ołtarza: ministranci i schola. Ministranci mają spotkania w sobotę godz. 9,00, kandydaci na ministrantów, których serdecznie zapraszamy od klasy III wzwyż o godz. 10,00, dzieci do scholii o godz. 10.00. Zachęcamy do udziału w Kręgu biblijnym, w którym w tym roku czytamy i rozważamy Ewangelię św. Łukasza. Spotkania w 2 i 4 Środę po Mszy świętej wieczornej w salce na nowej plebanii. Zapraszamy do Róż Żywego Różańca i Oazy Rodzin, Trzeciego Zakonu św. Franciszka, Chóru parafialnego. W ubiegłym tygodniu w Kalwarii, przez Ks. Biskupa Jana Szkodowania, została pobłogosławiona na animatora Anna Słomka, życzymy jej błogosławieństwa w posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej.

8. W przyszłą niedzielę 15 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00, będziemy przeżywać 130-tą rocznicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilanach, poświęcenie sztandaru i nowego samochodu.

9. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza świętą o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Przypomniany, że w naszej parafii uroczystego chrztu świętego udzielamy w 2 niedziela i 4 soboty miesiąca. W sytuacjach wyjątkowych w innym terminie poza Mszą święta.

10. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Konar – cz. od p. Sala do Buka za sprzątanie kościoła i ofiarę 410 złotych na organy . Do troski o kościół w tym tygodniu prosimy mieszkańców z Konar, część - od Buka do Sęka i Kopań.

W Liturgii Kościoła wspominamy:
Wtorek – Św. Matkę Teresę z Kalkuty
Sobota - Bł. Anielę Salawę, - Odpust w Sieprawiu w Jej Sanktuarium - suma o godz.18.00.

W tym tygodniu zamarła śp. Maria Lipińska z Mogilan, jej pogrzeb odbył się w Skawinie. „Dobry Jezu …”

607136
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,112